Чому не цвітуть півонії.

Клумби з пишних півоній здатні прикрасити навіть самий непоказний дачну ділянку. Зрізані квіти чудово виглядають в букетах, які довго не в'януть в домашніх умовах. Якщо правильно доглядати за півоніями, вони будуть радувати своєю пишністю не менше 15-ти років. Проте буває, що рослини на новій клумбі не цвітуть. В деяких випадках необхідно просто почекати, а іноді квіти потребують негайної допомоги.

Особливості цвітіння півоній

Якщо ви тільки рік тому посадили півонії на своїй ділянці, не чекайте, що вони одразу зацвітуть. Після посадки рослинам необхідно вкоренитися, виростити високі стебла. Часто бутони розпускаються лише на другий рік, проте півонії не варто ще витрачати свої сили на цвітіння. Ваше завдання - допомогти молодій рослині виростити не менше 3-х-6-ти високих стебел. Найперші бутони, які досягли в діаметрі приблизно 8 мм, рекомендується зрізати. Посадковий матеріал бажано купувати у досвідчених квітникарів або в квіткових магазинах і оранжереях, щоб при купівлі з'ясувати всі особливості конкретного сорту. Деякі з півоній (наприклад, частина гібридів, молочно-квіткові сорти і ряд корисних) вперше зацвітають лише на 3-й, а часом і на 4-й рік. Але що робити, якщо пройшло 4-5 років після посадки, кущики виглядають здоровими, але не дають суцвіть?
Початок цвітіння півоній залежить від кліматичної зони і сорти. Деякі рослини розпускають бутони з кінця травня, в червні, інші радують суцвіттями навіть в середині літа. Якщо кущ посадити в тінь, пора цвітіння відсунеться.

Півонії так і не зацвіли: можливі причини

Необхідно перевірити, чи правильно посаджені клумби. Відстань від самої верхньої нирки кореневища до грунту має бути приблизно 4 см на суглинку і 6-7 - на легкій грунті. Коріння багатолітника нарощуються верх і після прополок можуть здатися із землі. Посадка не повинна бути ні занадто дрібною, ні заглубленной. Обережно відгрібаючи землю під рослиною, уточніть особливість посадки і відкоригуйте положення кореневища: приберіть зайвий грунт або прикопайте півонія. Не потішать цвітінням півонії, зростаючі близько до інших рослинами з потужними країнами або фундаменту будови - вони не можуть нормально розвиватися і отримувати достатньо поживних речовин. В кінці літа доведеться викопати квіти і зробити стандартні деленки - відрізки кореневища приблизно в 20 см, з 3-ма-5-ю нирками. Потрібно пересадити півонії в місце, де багато сонця, але є захист від сильних вітрів. Досвідчені квітникарі знають, що красиву клумбу можна виростити тільки з молодого рослини, так як після пересадки дорослий кущик не утворює повноцінної кореневої системи. Може бути, ви використовували ослаблений або неякісний посадковий матеріал. Якою б не була причина того, що ваші півонії не цвітуть досить тривалий час після посадки, дочекайтеся кінця серпня, викопайте і пересадите рослини в нове місце.

Багаторічники перестали цвісти: допомагаємо півонії

Трапляється, що півонії кілька років радують вас пишним цвітом, а в один рік зовсім не дають суцвіть. Цьому може бути кілька причин. Найочевидніша з них - неправильне зрізання півоній на букети. Як підкреслюють квітникарі, необхідно видаляти не більше 1/3 всіх стебел і залишати недоторканими самі нижні листочки, адже саме біля основи пагонів відбувається формування нових нирок. Ще одна можлива причина того, що півонії НЕ зацвітають - виснаження грунту. Ці рослини посилено споживають харчування з появи перших паростків. Після кожного цвітіння необхідно вносити рідкі добрива в кільцеву канаву навколо півонії і добре поливати клумбу. Однак дотримуйте просте правило: багаторічники краще злегка не догодувати, ніж внести занадто багато добрив - інакше кущі будуть соковитими і потужними, але суцвіття не порадуют.Рекомендуемая підгодівля для півоній (на 1 кв. М): - на першому році після посадки - 30 г аміачної селітри (а.с.), 15 г калійної солі (к.с.) і стільки ж суперфосфату (С.Ф.); - На другому році - 60 г а.с., 30 г к.с. і 30 г С.Ф.; - з третього року і далі - 90 г а.с., по 45 к.с. і с.ф.Прічінамі припинення цвітіння півоній може бути сіра гниль. Зазвичай хвороба вражає рослини на маківці літа. Часто це трапляється через те, що всю наземну частину відцвілої півонії зрізають, не дочекавшись пізньої осені. Якщо рослина захворіло, наприкінці квітня 2 рази з інтервалом в 10 днів слід обприскати клумбу фунгіцидами. Серед найменш токсичних засобів - розчин перманганату калію з розрахунку 3 г на десятилітрове відро води, або колоїдна сірка (60 г на відро).
Деякі садівники проводять профілактику сірої гнилі у півоній шляхом обприскування посадок настоєм часнику тиск (1 чайна ложка на 1 л води).
Півонії можуть одного разу не розквітнути просто тому, що вони постаріли. Бажано кожні 8 років омолоджувати кущики. Робити це краще в кінці серпня - першій половині вересня. Слід викопати коріння, очистити від ґрунту дерев'яним кілочком і дати полежати на землі 3 ч. Стебла обрізаються на 10 см у висоту. Молоді частини кореневища з корінням діаметром приблизно 4 см потрібно нарізати на деленки, а пошкоджені, старі і хворі видалити. Сформуйте нову клумбу і постійно доглядайте за своїми півоніями - і вони ще вас порадують.