Як з'явилися ієрогліфи.

Китайське ієрогліфічне письмо вважається одним з найдавніших видів писемності. Винахід ієрогліфів та їх широке поширення сприяло розвитку культури не тільки Китаю, але і ряду інших країн цього регіону. Вважається, що перші графічні знаки, що використовувалися для передачі повідомлень, з'явилися в Китаї більше шести тисяч років тому.
Інструкція
1
На руїнах китайських поселень дослідниками знайдено кілька тисяч різних написів, які можна впевнено віднести приблизно до IV тисячоліття до нашої ери. Написи були зображені з певними закономірностями і мали риси сучасних китайських ієрогліфів. Зіставляючи особливості графічних накреслень, вчені прийшли до висновку, що мова йде про так званих протоіерогліфи, попередниках писемності.
2
У вигляді стрункої системи китайське ієрогліфічне письмо оформилося значно пізніше - у середині другого тисячоліття до нашої ери. Історичні дані свідчать, що в ті часи китайська культура вийшла на високий рівень свого розвитку.
3
До XVI століття до нової ери відносяться знахідки кісток тварин і черепашачих панцирів, які широко використовувалися для ворожіння. Дослідники виявили на поверхнях цих предметів ієрогліфічні написи. Панцир або кістка попередньо очищали від забруднень і полірували. Потім на кістку наносилися знаки у вигляді рисок і поглиблень, які за виглядом нагадували піктограму - рисунковілист. Вважалося, що такий напис однозначно давала відповідь на поставлене гадателю питання.
4
Сьогодні відомо півтори сотні фрагментів панцирів черепах, на яких майстерно вирізане кілька тисяч ієрогліфічних знаків. Близько половини знаків отримали своє тлумачення, але залишилися графічні зображення поки що не піддаються розшифровці. І все ж древнє китайське лист дозволило скласти досить цілісне уявлення про економічну, політичного і культурного обстановці того періоду китайської історії.
5
Значно пізніше з'явилися зображення ієрогліфів, які відливалися на бронзових предметах та господарської начиння. Ці накреслення умовно відносять до стилів, які мають назви «Мала печатка» і «Статутний стиль». Поява паперу, туші і власний кисті поклало початок формуванню класичного почерку при написанні ієрогліфів.
6
Сучасні китайські ієрогліфи більш стандартизовані, ніж їх стародавні прототипи, і налічують близько десяти тисяч знаків. До цих пір ієрогліфи позначають не окремі звуки, а цілі образи чи поняття. Основні риси древніх ієрогліфів знайшли відображення в національних системах листи, якими користуються в Китаї, Японії, В'єтнамі і Кореї.