Фіалки і Як за ними доглядати.

Фіалки - ніжні красуні, яких часто вважають одними з найбільш невибагливих кімнатних рослин. Насправді ж потрібно докласти чимало зусиль, щоб отримати гарний і рясно квітучий кущ фіалок.
Інструкція
1
Фіалки не люблять прямих сонячних променів, але їм потрібно багато світла. Якщо одне з вікон вашої квартири виходить на північ - поставте горщики з квітами саме на цей підвіконня. Добре освітлювані сонцем вікна можна завісити щільним тюлем.
2
Помилково вважати, що для фіалки досить обрізаної коробки з-під кефіру і ложки землі з палісадника. Втім, занадто великі горщики теж користі не принесуть. Ідеальним варіантом є ємності висотою 10-12 сантиметрів і приблизно такого ж діаметру.
3
Секрет буйно квітучих фіалок в дренажною системою. Керамзиту в горше повинно бути насипано не менш третини від загального обсягу. Непогано покласти і шматочок деревного вугілля і лише потім насипати землю. До грунту фіалки не надто вибагливі. Можна купити спеціальну землю для фіалок в квітковому магазині, а можна і будь-яку звичайну суміш для квітучих кімнатних рослин.
4
Одним з найголовніших факторів правильного догляду є полив. Використовувати краще ледь теплу, попередньо відстояну воду. У воді з-під крана занадто багато домішок, які можуть погубити рослина. Поливати фіалки потрібно знизу. Візьміть глибоку мисочку, налийте теплої води і поставте в неї горщик з фіалкою. Чим більше води, тим краще, але допускати переливу через край квіткового горщика можна. Якщо є необхідність підгодувати рослина, додайте поживні речовини прямо в воду для поливу.
5
Поливати фіалку слід приблизно 1 раз на тиждень. Горщик в мисці з водою повинен стояти близько 6-8 годин (можна залишати на ніч). За цей час грунт повністю просочиться. Як тільки земля біля основи листя стане вологою, полив закінчений.
6
Удобрювати фіалку стоїть впродовж всього періоду цвітіння, але не надто часто (приблизно 1 раз в 3-4 тижні). Підходящі добрива (спеціальні для фіалок або базові для квітучих рослин) можна купити в квітковому магазині.
7
Постійне збільшення обсягу горщика фіалкам не потрібно. Достатньо один раз на рік діставати рослина з горщика, струшувати стару землю і саджати фіалку в ту ж ємність, але з новим грунтом.
8
Чи потрібно обприскувати фіалки чи ні - питання спірне. До єдиної думки квітникарі прийти не можуть. Багато любителів цих рослин кілька разів на рік просто відносять квіткові горщики у ванну і обливають рослини з душу теплою водою (напір не повинен бути занадто сильним, щоб не пошкодити листя і квіти). Потім слід залишити квіти у ванній, поки стекут надлишки води. Листя повинні підсохнути. Якщо на мокре листя потрапляє яскраве світло, то вже через деякий час ви помітите на них некрасиві плями.
9
Щоб фіалка виглядала красиво, слід періодично позбавлятися від зайвих листя. Для цього можна акуратно видаляти самі нижні, що знаходяться найближче до землі, листя, формуючи красиву розетку. Пошкоджені, жовті і засохле листя теж варто обривати безжально. Щоб у вас був гарний симетрично розрісся кущик, слід час від часу повертати горщик з рослиною: то однією стороною до світла, то інший.
Корисна порада
Якщо поливати фіалки зверху і частіше, ніж раз на один-два тижні, то листя і коріння почнуть підгнивати, а рослина незабаром загине.