Чому жовтіє листя у огірків.

Більшість дачників хоча б один раз стикалося з пожовтінням огіркових листя, а в деяких випадках плями на ліанах стають справжнім бичем городників. Причин псування грядок може бути безліч - це неправильний догляд за овочевою культурою, різні захворювання, навала шкідників. Що б не викликало появу жовтих плям на листках огірків, дачникові не можна пускати справу на самоплив, інакше може загинути значна частина врожаю.

Коренева гниль

Часто причиною того, що жовтіє листя у огірків, стає гниття коренів ліани. Ознаки цього - тріщини внизу стебла та його передчасне в'янення. Причиною неприємності може бути неправильний полив: невеликими дозами, але занадто частий. Вода залишається на поверхні, коріння починають рухатися верх і стають вразливими. Їх можуть пошкодити прополка, підгортання, ультрафіолетове випромінювання. Рясний, але дуже рідкісний полив також не приносить користі городній культурі, тому що коріння підгнивають через надлишок води. Оптимально поливати огірки 2 рази на тиждень (приблизно 25 л рідини на одну рослину). Слід враховувати, насичена Чи вже земля вологою, щоб додатково не заливати грядки. Гниття коренів може виникнути, якщо вода для поливу була дуже холодною, а також при несподіваних заморозках.Чтоби знизити ризик кореневої гнилі, розсаду не варто висаджувати на колишню грядку з баштанними культурами. Не можна також занадто високо підгортати огіркові стебла. Якщо коріння все ж почали загнивати і листя пожовкло, хворі рослини необхідно викопати і знищити, інші ж обробити хлорокисью міді (40 г на десятилітрове відро води). Температура розчину обов'язково повинна бути кімнатної температури.
Завжди ретельно висапуйте всі бур'яни на городніх грядках, так як саме на них зимують багато шкідників овочевих культур.

Бактеріоз огірків

Захворювання огірків бактеріозом - поширена проблема. Хвороби сприяє висока вологість грунту і повітря, а це неодмінні супутники регулярних поливів. Бактерії можуть вразити розсаду, сім'ядолі, плоди, які загнивають перш дозрівання. Плями між жилок листя при цій хворобі незграбні, коричневого або темно-зеленого кольору. У дощ і після випадання роси ви легко поставите своїм огіркам діагноз «бактеріоз»: плями на листках стають маслянистими, з'являються краплі каламутній слізі.Бактеріоз огірків лікують бактерицидними препаратами, такими як «Превікур» (20 мл на десятилітрове відро води), «Квадріс 250 SC »(6 мл на 5 л води) або« Етафол »(20 г на відро). Восени, після збору плодів, глибоко переорюють грядки - навіть якщо в лунках залишилися хворі листки, взимку бактерії загинуть в землі. Завжди слід дотримуватися грамотний сівозміну, щоб повністю очистити грунт. Замість огірків найкраще посадити овес, горох або боби і повернути улюблені овочі на колишнє місце не раніше, ніж через 4 роки.

Поразка комахами

Листя огірків можуть пожовтіти, якщо культура була вражена комахами. Найчастіше ліани облюбовує баштанна попелиця, що обожнює вологу і теплу погоду. Як правило, при її появі на грядці не просто жовтіють і скручуються листя, але і пошкоджуються зав'язі і суцвіття. Хороші результати при боротьбі з цим городнім шкідником дає обробка рослин розчином господарського мила (300 г на десятилітрове відро м'якої води). Якщо засіб не допомагає, доведеться обприскати ліани інсектицидними препаратами, такими як «Карбофос», «трихлороль», «фосфамід». Дійте відповідно до інструкції на упаковці.
Якщо вам довелося обприскати овочеву грядку хімікатами, все огірки, які були на ліані під час обробки, доведеться викинути. Наступні зав'язалися плоди вже можна буде вжити в їжу.
Існує ще чимало городніх шкідників, що викликають псування листя у огірків, відставання зростання ліани і зниження врожайності. Серед найпоширеніших - червоподібна нематода, павутинний кліщ, стебловий пильщик. При перших ознаках нападу комах рослину можна спробувати врятувати, обробивши хімікатами. Але якщо ліана початку раптово швидко в'янути, викопайте і спаліть не тільки хворе рослина, але і грунт з лунки. Навіть якщо ви так не з'ясували причини пожовтіння огіркових листя, дотримуйтеся простого правила: заразу необхідно видаляти своєчасно, щоб захворювання не поширилося на всю грядку.