Сильфонна підводка води до змішувача.

Ще років 20-30 тому, коли гнучкої підводки не було, для під'єднання кранів і змішувачів до жорстких конструкціям трубопроводів використовувалися шматки звичайних гумових шлангів, що завжди було загрожує проривами і аваріями. Сьогодні з цією метою, а також для приєднання до водопровідної мережі пральних і посудомийних машин, використовується гнучка підводка, в тому числі, і сильфонне.

Види гнучкої підводки

Ринок сантехніки пропонує споживачам два види гнучких підводок - в металевій оплетке і сільфонні. Перший тип являє собою міцний гумовий шланг, укладений у надійну оплетку з тонкого сталевого дроту з прожилками червоного і синього кольору. На кінцях шланга, який нарізається на відрізки різної довжини, вставлені металеві втулки, на одній з них штуцер, який буде Навинчивающийся на присоединяемое обладнання, на другий - накидна гайка, її нагвинчують на торець труби. Металева гільза обжимає оплетку з нержавійки і шланг навколо втулки, вся ця конструкція гарантує захист шланга від перепадів тиску і механічних поврежденій.Конструкція сильфонних підвідних шлангів така ж, але замість металевої обплетення навколо шланга змонтований кільцевої гофрований захисний кожух, для виготовлення якого може використовуватися етиленпропіленовий каучук або метал. Гільзи, фіксуючі з'єднання втулки, шланга і гофри, завальцовивают по кожусі і приварюють до втулки методом роликового зварювання, при цьому всі частини конструкції, які будуть стикатися з водою, виконуються з нержавіючої сталі.Сільфонная підводка буває двох типів: звичайна і «складна». Звичайна має фіксовану довжину, а складна дає можливість розтягнути гофрований кожух на ту довжину, яка необхідна для під'єднання до змішувача.
Довжина «складаний» сильфонну підводки вказується у вигляді діапазону значень: 90-150, 140-250 і 200-355 мм.

Переваги та недоліки сильфонну підводки

Цей тип сантехнічного обладнання, що виконує функцію з'єднання приладів та обладнання з жорсткою конструкцією водопроводу, розрахований на робочий тиск в системі до 20 бар і перепад температур від -50 до + 250оС, максимально допустиму швидкість водяного потоку до 36 л/хв.
При покупці для установки до кухонній раковині або до умивальника, скажіть продавцеві, що вам потрібно підводка саме« під змішувач », від цього залежить спосіб її приєднання.
Сильфонна підводка має підвищену стійкість до стиснення в будь-якому напрямку, зламів на кінцях захисного рукава, високим температурам і горінню, зношування і охрупчіванію. При використанні в системах опалення та умовах низької якості води, сильфонне підводка володіє високим опором до дифузії кисню і запобігає виходу з ладу радіаторів та аварійні ситуації, пов'язані з втратою ними герметичності. Цей тип підводки універсальний і чудово зарекомендував себе з іншими видами трубопроводів, в тому числі і з газовими. Гарантійний термін служби, який встановлений провідними європейськими виробниками, складає 20-25 лет.К недоліків цієї підводки можна віднести що виникає шум і гудіння внаслідок вібрації гофрованого рукава, яка посилюється при одночасному включенні декількох точок витрати води: душ, раковина на кухні, умивальник або ванна . Але цей мінус можна компенсувати, якщо купити сильфонну підводку більшого діаметра, наприклад в? дюйма. Цього недоліку позбавлені підводки, що мають гофрований рукав з пластику.

Як правильно під'єднати сильфонну підводку

Забезпечте зручний доступ до місць кріплення гнучкої підводки, це допоможе не тільки легко і швидко встановити її, а й полегшить профілактичний огляд місць з'єднання, які необхідно буде проводити хоча б раз на півроку-рік. До того, як почати монтаж, огляньте рукав і втулку на предмет цілісності та наявності дефектів, які могли виникнути з причини недбалого зберігання або в процесі транспортування. Перевірте якість обтиску кінцевий арматури, особливо, якщо підводка виготовлена невідомим китайським виробником, який вже навчився імітувати зовнішній вигляд, але якість не гарантує. Почитайте рекомендації по установці в документації на підведення. Деякі параметри, які вам необхідно знати, наприклад, зовнішній діаметр, вказані в паспорті. Радіус вигину подсоединенной підводки не повинен бути менше, ніж величина зовнішнього діаметра, помножена на 6. Підводку не можна натягувати і перекручувати ні при монтажі, ні після того, як вона встановлена. Перевірте, щоб при з'єднанні між собою контактували тільки ті деталі, які забезпечать відсутність електрохімічної корозії металу. Вони повинні бути виготовлені з одного і того ж матеріалу, допускається з'єднання латунних і мідних деталей. Після установки, проконтролюйте герметичність з'єднання, при наявності утворилися крапель, затягніть гайки тугіше, але не перестарайтеся із зусиллям - рекомендований момент затяжки повинен бути не більше 0,4 Н * м. Торець сопрягаемой деталі повинен бути рівним, без гострих кромок. Для накручування гайки спочатку використовуйте ручний спосіб, а потім, коли вона посаджена за місцем - гайковий ключ. Не користуйтеся інструментами, призначеними для газоподводящей трубок, вони можуть пошкодити накидну гайку на кінці сильфонну підводки.