Види водонагрівачів.

Водонагрівачі є устрою для нагріву води. Їх використовують в тих випадках, коли немає можливості підігріти її іншим способом або коли існує проблема з тимчасовим відключенням гарячої води. Наприклад, це може бути пов'язано з ремонтом теплотраси, який виробляється комунальними службами.

Газовий і електричний водонагрівач

Газові водонагрівачі (або газові колонки) підключаються до магістрального водопостачання та газопроводу. За рахунок горіння газу теплообмінник нагрівається, а вода, що проходить по трубах, отримує тепло. Електричні нагрівачі води працюють від мережі (однофазної - 220 В або трифазної - 380 В). Після того, як рішення про придбання водонагрівача прийнято, питання про те, який тип обрати - електричний або газовий, зазвичай вирішується досить швидко. Якщо в будинок проведено газопровід і дозволяють його конструкційні особливості, значить, краще купити газовий, так як цей вид обійдеться дешевше електричних пристроїв. Якщо ж газовий виключається через відсутність самого газу, варто віддати перевагу електричного водонагрівача.

Накопичувальний і проточний водонагрівач

Якщо ви визначилися з джерелом енергії пристрою для підігріву води, можна перейти до вибору між проточним або накопичувальним водонагрівачем. Свої переваги і недоліки є у тих і у інших, тут потрібно вибирати, виходячи з конкретних особливостей вашої квартири або будинку на дачі, а також ваших індивідуальних потребностей.Накопительный водонагрівач також називають бойлером. У ньому вода нагрівається до певної температури (зазвичай до 60-70 °), після цього пристрій підтримує її автоматично. Якщо нагріта вода частково або повністю використовується, з водопроводу доливається нова. Потім вона знову нагрівається. Так як нагрів води в бойлерах відбувається досить плавно, споживана ними потужність відносно невисока.
Бойлери складаються з резервуара, який може мати обсяг від 30 до 500 л.
Встановити такий водонагрівач можна в будь-якому будинку або квартирі, він не надто вимогливий до ресурсів електропроводки. Крім того, одним з його основних переваг є те, що він здатний забезпечити гарячою водою відразу всю квартиру. Провести воду від бойлера можна і на кухню, і в ванну, і в інші приміщення, де вона може знадобитися. Головний недолік накопичувальних водонагрівачів - їх розміри. Якщо у вас в квартирі ванна кімната відносно невелика, визначатися з об'ємом бойлера слід, виходячи з її розмірів. Приміром, в стандартний санвузол хрущовки пристрій обсягом понад 100 л не поміститься. Якщо навіть його можна буде встановити, розвернутися з габаритним бойлером буде проблематично. Тому, вибираючи водонагрівач накопичувального типу, в першу чергу потрібно визначитися з його об'ємом. Залежить він від різних факторів: - наявності місця у вашій квартирі або будинку; - кількості членів вашої родини, а також їх любові до мийки посуду або водним процедурам. Одній людині на прийняття душу необхідно 30-40 л гарячої води. Тому навіть для невеликої родини, яка складається з 3 чоловік, найбільш зручним стане досить великий бойлер - об'ємом від 100 л. Такі гіганти нагріваються досить довго - не менше 3 годин. Якщо ж родиною ви поки не обзавелися, можна віддати перевагу невеликому бойлеру на 40-50 л. На нагрів йому знадобиться всього 30 хвилин, при цьому гарячої води буде достатньо для того, щоб прийняти душ. Крім того, енергії він витрачає набагато меньше.Также слід враховувати, що приблизно 1 раз в 2 роки буде потрібно запрошувати майстра, щоб він прочистив додатковий нагрівальний елемент (ТЕН) від накипу, в іншому разі пристрій накопичувального типу довго не прослужіт.Водонагревателі проточного типу для своєї роботи вимагають набагато більше електрики. До того ж, вони вимогливі до стану електропроводки в будівлі. Перед тим, як зупинити свій вибір на проточному варіанті, бажано проконсультуватися з фахівцем, чи зможе витримати електропроводка у вашому будинку цього «споживача».
Температура води в проточних пристроях підвищується за рахунок проходження через теплообмінник. Вона залежить від потужності і напору самого водонагрівача.
Досить часто стара проводка не витримує сильний струм, який забирає такий водонагрівач. Її ізоляція плавиться і виникають короткі замикання. Вирішити цю проблему може допомогти прокладка окремого кабелю безпосередньо від щита, але це можливо лише після попередньої консультації з електриком і в його виконанні. Також до недоліків проточного водонагрівача можна віднести те, що він може забезпечувати водою тільки одне приміщення - або кухню, або ванну, вам доведеться вибірать.Конечно, у проточних моделей також є свої переваги; - необмежена кількість води; - моментальний нагрів води; - завдяки відсутності бака вони займають небагато місця; - зазвичай ці пристрої не потребують регулярного чищення і періодичного обслуговування.