Як зробити книжку-малу. Книжка малятко своїми руками.

Розумовий, творче і чуттєве розвиток малюка - невід'ємна частина його життя та виховання, і батьки завжди повинні приділяти максимум уваги іграм і розвивають занять з дитиною. Сьогодні в магазинах можна знайти велику кількість різноманітних розвиваючих іграшок та предметів, які допомагають дитині пізнавати навколишній світ як зоровим, так і тактильним способом, але ви можете застосувати фантазію і створити таку розвиваючу іграшку власними руками. Розвиваюча книжка, зроблена вручну, стимулююча дрібну моторику, логічне мислення та фантазію дитини, буде мати набагато більшу цінність для вашого малюка, ніж така ж книжка, куплена в магазині.
Інструкція
1
Продумайте, скільки сторінок буде у вашій книжці. Для маленької дитини не потрібно робити занадто багато сторінок - достатньо п'яти-шести. Робіть книжку досить великого розміру для того, щоб ви змогли розмістити на сторінках всі елементи, і дитині було легко грати з ними. Розмір книжки повинен бути не менше аркуша формату А4.
2
Дістаньте з шафи клапті і обрізки тканин, тасьму, стрічки, мережива, різні гудзики та аплікації. Така дитяча книжка має бути м'якою - тому заготуйте синтепон для наповнення сторінок, а також листи тонкого пластику для внутрішньої частини обкладинки - це додасть їй жорсткість.
3
Прикрасьте обкладинку аплікаціями і малюнками за власним бажанням, напишіть там ім'я дитини. Кожну сторінку обтягніть тканиною, помістивши зсередини синтепон.
4
На кожній сторінці розмістіть заздалегідь придуманий розвиваючий елемент - це може бути будь-яка річ, яка зацікавить і розвеселить дитини. Пришийте до першої сторінки велику кишеню на блискавці, а всередину покладіть декілька яскравих тканинних мішечків, заповнених різним вмістом - крупою, квасолею, намистинами, камінчиками, та іншими сипучими матеріалами, які допоможуть дитині розвинути тактильні відчуття.
5
Сплетіть кілька вовняних шнурків і пришити їх на сторінки книжки в різних місцях - нанизуйте на них гудзики, намистинки, мушлі та інші дрібні предмети, які дитина буде чіпати і вивчати.
6
На одній зі сторінок ви можете придумати цікаву гру для дитини - наприклад, вишийте на тканині сільський двір або город. Окремо підготуйте покупні або саморобні аплікації у вигляді предметів побуту, фруктів або овочів.
7
Прикріпіть до них липучки, а матеріали на сторінці вибирайте такі, щоб липучки могли до них приклеюватися. Окремо зробіть на сторінці місце, де повинні «зберігатися» все знімні предмети. Дитина зможе діставати їх і приклеювати на будь-яке місце сторінки, а потім відклеювати і міняти їх розташування.
8
Окремо оформите сторінку з квіткової клумбою - зробіть тканинні квіти з пелюстками різних відтінків. Використовуйте для пелюсток тканини різного типу і фактури. Вишийте на сторінці метеликів, тварин і птахів. Для листя, стебел і серединок квітів вибирайте матеріали, що відрізняються на дотик.
9
Окремо зробіть сторінку у вигляді акваріума - створіть імітацію води з целофану або пакувального пакета. Виріжте з журналу або намалюйте рибок і морських жителів, прив'яжіть їх на гумки або шнурки і прикріпіть до верхньої частини сторінки.
10
Фантазуйте - в розвиваючої книжці можна розміщувати будь-які предмети, з якими дитині буде цікаво грати. Це можуть бути і будиночки із дверцятами, і коробочки з цікавим вмістом, і гірлянди з бус і пензликів, і шнурівки - все, що допоможе творчому та розумовому розвитку малюка.