Панкреатин: інструкція по застосуванню.

Якщо у вас проблеми з підшлунковою залозою, порушення травлення, вирішити їх допоможе лікарський препарат «Панкреатин». Це дієве засоби добре допомагає і при ряді інших захворювань травного тракту.

Опис препарату

Даний препарат має однакові торгове та непатентована назви - «Панкреатин». Лікарський засіб являє собою опуклі з обох сторін таблетки рожевого кольору з вкрапленнями, вкриті кишковорозчинною оболонкою, зі специфічним запахом. На поперечному зрізі таблеток можна чітко побачити два шари. Активним діючою речовиною препарату є панкреатин. В якості допоміжних компонентів в таблетках використовуються картопляний крохмаль, кальцію стеарат, кроскармелоза натрію, лактозимоногідрат. До складу оболонки входять наступні речовини: титану діоксид, барвник азорубін (кислотний червоний 2С), метакрилова кислота, етилакрилат сополимер, тальк, повідон, макрогол.

Дія препарату і показання до застосування

Вхідні до складу таблеток «Панкреатин» ферменти розщеплюють білки, крохмаль і жири. Регулярний прийом препарату покращує стан шлунково-кишкового тракту, стабілізує функції підшлункової залози, сприяє нормалізації процесу травлення. «Панкреатин» призначають при збоях роботи підшлункової залози, при хронічному панкреатиті, як замісна терапія. Рекомендується прийом препарату після опромінення, при гастрокардіальному синдромі (Ремхельда), метеоризмі, муковісцидозі, діареї. Корисно приймати «Панкреатин» при порушеннях засвоєння їжі, людям, які зловживають жирною, смаженої, гострої їжею, при нерегулярному харчуванні, а також при малорухливому способі життя і порушеннях жувальної функції, коли їжа погано пережовується і важко перетравлюється. Використання препарату потрібно перед ультразвуковим дослідженням органів черевної порожнини і перед рентгенологічному обстеженні.

Протипоказання

Препарат не варто пити при підвищеній чутливості організму до одного або кількох його компонентам і під час загострення хронічного панкреатиту. Не рекомендується прийом препарату дітям молодше трьох років.
Найбільша активність препарату відзначається через 30-40 хвилин після прийому таблеток.

Спосіб застосування та дози

«Панкреатин» приймають під час або після їди, запиваючи таблетки достатнім об'ємом води, не разжевивая.Взрослим відповідно до інструкції зазвичай призначають по 2-4 таблетки 3-4 рази на день. Дітям дозування препарату призначається в індивідуальному порядку залежно від тяжкості захворювань ЖКТ.Продолжітельность прийому препарату визначається залежно від самопочуття пацієнта, зазвичай вона становить від декількох тижнів до декількох років. «Панкреатин» може застосовуватися і тривалий період - до декількох років: до отримання необхідного результату.
Через недостатнє вивчення впливу «Панкреатин» на стан плода, препарат не рекомендується застосовувати під час вагітності.

Побічні ефекти

Незважаючи на хорошу переносимість препарату, при його використанні можуть спостерігатися алергічні реакції, діарея, запор, дискомфорт у шлунку, нудота. При тривалому застосуванні «Панкреатин» в дуже великих дозах можливо подразнення слизової оболонки ротової порожнини.