Як прошити bios у відеокарті. Як оновити біос відеокарти.

Кожен новий день приносить нововведення в світ ігрової індустрії: вихід нової відеогри, поява нового програмного забезпечення, представлення нових можливостей на конференціях, присвячених відеоіндустрії. Але комп'ютер рядового користувача не в силах зазнавати всі зміни і нововведення світу комп'ютерних ігор. Недавно куплена відеокарта може бути застарілою вже через рік - ряд деяких ігор вже не запустяться на такому комп'ютері. Виходів з такої ситуації всього два, виключаючи покупку нового відеоадаптера: розгін відеокарти і прошивка BIOS відеокарти.
Вам знадобиться
  • Файл-оновлення BIOS відеокарти, програмне забезпечення, що дозволяє провести прошивку.
Інструкція
1
Перед тим, як приступати до такої відповідальної операції, переконайтеся у вірності прийнятого рішення. Деякі проблеми можна вирішити за допомогою нового комплекту драйверів. Часом ті проблеми, які вас хвилюють, залежать не від прошивки. Для початку вам необхідно знати ваш відеопроцесор. Натисніть правою кнопкою миші на робочому столі - натисніть «Властивості» - відкрийте вкладку «Параметри» - в розділі «Дисплей» ви можете побачити модель вашої карти.
2
Для того, щоб прошити BIOS відеокарти NVidia, вам буде потрібно закачати файл прошивки, образ завантажувального диска і програму NvFlash. Образ дискети ви повинні скопіювати на дискету, щоб запустити програму для прошивки. В налаштуваннях BIOS материнської плати у вас має стояти значення Floppy Disk в розділі Boot.
3
Вставте дискету і перезавантажте комп'ютер. Після закінчення завантаження даних з дискети, введіть команду nvflash -f mybios.bin. Варто відзначити, що mybios.bin - це назва файлу прошивки. Назвати його можна як завгодно. При прошивці BIOS відеокарти, система зберігає старий файл прошивки під ім'ям oldbios.bin. Після закінчення прошивки зробіть перезавантаження комп'ютера. Витягніть дискету перед перезавантаженням.
4
Для того, щоб прошити BIOS відеокарти ATI вам буде потрібно все теж саме, але від виробника ATI. Назва програми, яка здійснює прошивку інше - AtiFlash.
5
Операція прошивки в цьому випадку зазнає деяких змін. Після закінчення завантаження даних з дискети, введіть команду atiflash -s 0 oldbios.bin. Це дозволить вам відразу ж зберегти старий файл прошивки на дискету. Після перезавантаження комп'ютера введіть команду atiflash -p 0 mybios.bin. Після вилучення дискети, виконайте перезавантаження.
6
Якщо прошивка відеокарти не вдалася, то вам необхідно обзавестися додатковою відеокартою. Можете взяти зовсім стару карту або купити найдешевшу, аби отримати зображення на моніторі. Перемкніть кабелі на іншу карту. Якщо знадобиться, то зробіть установку драйверів для нової карти.
7
Щоб повернути стару прошивку для відеокарт NVidia, необхідно отримати код відеокарти. При завантаженні комп'ютера введіть команду nvflash -a. Після цього ви можете ввести наступну команду nvflash -ix -f oldbios.bin (x - код відеокарти). Вимкніть комп'ютер - витягніть другу відеокарту і перевірте працездатність першої карти.
8
Щоб повернути стару прошивку для відеокарт ATI, необхідно отримати код відеокарти. При завантаженні комп'ютера введіть команду atiflash -i. Після цього ви можете ввести наступну команду atiflash -px myoldbios.bin (x - код відеокарти).
9
Вимкніть комп'ютер - витягніть другу відеокарту і перевірте працездатність першої карти.