Як сідати на коня.

Перш ніж самостійно вставляти ногу в стремено, дуже важливо ознайомитися, як правильно сідати на кінь , і потренуватися під наглядом досвідченої людини. Якщо тварина норовиста, то він потримає за вуздечку.
Інструкція
1
Спочатку з лівого боки коня закинути привід на шию, розвернутися і встати особою в сторону, протилежну напрямку руху. Лівою рукою натягнути поводи так, щоб кінь утримувалася на місці. Додатково цієї ж рукою взятися за гриву. Якщо вона рідкісна або стрижена, то можна вхопитися за передню луку сідла.
2
Далі правою рукою розгорнути стремено і вставити в нього ліву ступню, після чого цією ж рукою взятися за задню луку сідла. Відштовхнутися правою ногою від землі і ривком піднятися на стремена. Важливо не штовхнути сильно носком ступні кінь в бік, це може її налякати або спровокувати до руху.
3
Затримуватися в такому положенні не можна, кінь може занервувати і рвонутись вперед. Тому відразу ж переносять ногу через круп коня і сідають в сідло, стискаючи боки тваринного ногами. Знову ж варто постаратися не зачепити сам круп, щоб не викликати непередбачену реакцію.
4
Перебуваючи верхом на коні, її утримують приводом, а права нога швидко вставляється в стремено. Якщо носком ноги його зловити не вдається, то потрібно нахилитися і допомогти рукою. Посуньте ступні так, щоб вони впиралися в стремена широкою частиною, після чого можна починати рух.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4eablFuCAIk