Як правильно поставити дикцію. скоромовки для гарної дикції.

Красива і правильна мова не тільки привертає увагу, але і викликає повагу. Але це нелегкий труд. Зате з часом ви можете похвалитися добре поставленою мовою, яка вам, безумовно, стане в нагоді в житті.
Інструкція
1
Першим ділом, начините з читання. Щодня читайте вголос яку-небудь книгу, краще всього, якщо це буде який-небудь художній роман, буяє виразними засобами. Приділяйте цій вправі 10 хвилин кожен день. Лише з такою частотою ви зможете домогтися результатів. Ця вправа дозволить вам привчити себе до розмови вголос. Не забувайте про те, що самі вдячні слухачі - це діти, читайте їм книжки. Якщо вони вас слухають, то значить, ви робите успіхи.
2
Напевно у вас є улюблений диктор на радіо чи телебаченні. Почніть наслідувати його. Записуйте його голос на плівку. Ретельно вивчіть манеру мовлення вашої кумира. Потім порівнюйте свій голос і голос ведучого. Особливу увагу варто звернути на вимову приголосних. Пам'ятайте, що немає межі досконалості. Тільки наполеглива праця допоможе вам досягти успіху.
3
Найдієвішим способом на шляху до гарної дикції є скоромовки. Не варто себе перевантажувати. Почніть з простих скоромовок, лише поступово переходите до більш складним. Створюйте собі додаткові складності в процесі, наприклад, промовляйте скоромовки з набитим ротом. Це дозволить вам досягти більшого успіху. Намагайтеся під час розмови не стискувати зуби і не «ковтати» закінчення слів, в цьому випадку співрозмовнику буде проблематично зрозуміти вас.
Уміння говорити правильно і красиво прикрашає особистість людини, надає йому впевненість при спілкуванні з іншими людьми. Гарна дикція є невід'ємною умовою і для деяких професій. Як навчитися чіткої артикуляції?
Інструкція
1
Систематично, кожен день, не менше 10 хвилин виразно читайте вголос. Ця вправа дозволить вам почути себе, зрозуміти свої помилки і намітити поле для подальшої роботи над вимовою.
2
Проговаривайте вголос скоромовки. Намагайтеся вимовляти їх чітко і по можливості швидко, але так, щоб інша людина вас зрозумів. Ускладнюйте вправи з кожним днем, намагаючись збільшувати швидкість вимови.
3
Виконуйте вправи, що тренують ваш артикуляційний апарат. Головна умова його гарної роботи: природність і активність. Домогтися активної природності можна шляхом зняття різних Затиснутий і стимулюванням активної роботи м'язів ротової порожнини і мови.
4
Активізуйте м'язи губ за допомогою такої вправи: надійти щоки, скиньте повітря різким «бавовною» через щільно стиснуті губи (трубочкою). Енергійно промовте наступні парні приголосні: П-Б, П-Б, П-Б.
5
Розімніть мову. Для цього поворухнете їм з боку в бік, вправо-вліво, вперед-назад; зробіть кругові оберти мовою в обидві сторони, складіть його гвинтиком і трубочкою. Висуньте кінчик язика і дуже швидко переміщайте його з одного кута рота в інший.
6
Відчуйте кінчик своєї мови, відчуєте, який він активний і твердий. Ударяйте кінчиком язика по зубам зсередини, як ніби говорите: так-так-так-так. Енергійно промовте парні приголосні: Т-Д, Т-Д, Т-Д.
7
Звільніть мова та гортань, виконавши таке завдання: зробіть швидкий, глибокий і короткий вдих носом, потім повністю видихніть через рот. Видих виробляється різко, повітря викидається зі звуком «ФУ» (при цьому щоки обпадають). Щоб зміцнити м'язи гортані, швидко і енергійно промовте наступні приголосні: К-Г, К-Г, К-Г.
8
Працюйте над звичкою брати дихання для кожної нової фрази. Читаючи прозу або вірш, усвідомлено беріть подих, як би про запас, перед кожною фразою.
9
Записуйте на касету або диск вподобану вам мова (диктора або когось ще), намагайтеся наслідувати цієї розмовної манере.Не соромтеся займатися мовними вправами, адже від цього залежать ваше самовідчуття, комунікативні можливості, кар'єра і пр.
Корисна порада
Відвідуйте тренінги та курси по роботі над дикцією, якщо самостійні заняття не приносять суттєвого результату.