Як розставляти шахи. правильність розстановки шахів.

Шахи - найпоширеніша настільна логічна гра. В шахи можна грати на самоті, з противником або навіть групами. Вся гра підпорядковується певним правилам. Найперше, з чого партія починається - це розстановка фігур на дошці. У кожної з них є своє місце.
Вам знадобиться
  • шахи, шахівниця.
Інструкція
1
Дошка має 8 клітин в довжину і стільки ж завширшки. Горизонтальні боку підписуються латинськими буквами від a до h зліва направо. Це вертикальні ряди, по яких фігури рухатимуться. Є ще горизонтальні ряди. Вони позначаються цифрами від 1 до 8 знизу вгору. Перетинаючись, ряди створюють поля: чорні і білі квадратики. Кожне поле позначається поєднанням букви і цифри. Дошку під час гри ставлять так, щоб ближнє праве кутове поле було білим. Для білих фігур це поле h1, а для чорних - а8.
2
У кожного гравця є по одному комплекту фігур чорного або білого кольору. В комплект входять: король, ферзь, дві тури, два слона, два коня і вісім пішаків. Білі фігури займають перший і другий горизонтальні ряди, чорні - сьомий і восьмий. Основні фігури розташовуються на крайніх горизонталях.
3
Порядок розстановки чорних фігур такий: тура - на a8 і h8, кінь - на b8 і g8, слон - на c8 і f8, ферзь - на d8, король - на e8.Черние пішаки займають всю сьому горизонтальну лінію.
4
Що стосується білих фігур, то він повинні стояти в наступному порядку: тура - на a1 і h1, кінь - на b1 і g1, слон - на c1 і f1, ферзь - на d1, король - на e1.Белие пішаки розташовуються на другий горизонталі.
Зверніть увагу
Тільки після правильної розстановки всіх фігур можна приступати до самої гри.