Як оптимізувати комп'ютер.

Комп'ютерні програми розвиваються швидше, ніж аналогічна техніка. Більш сучасне і якісне ПЗ вимагає великих ресурсів. Природно, бажання купувати нове залізо для удосконалення комп'ютера у багатьох просто відсутня. Та й витрат такий спосіб «прокачки» вимагає чималих. На щастя, є й безкоштовні, так звані апаратні, методи оптимізації та розгону комп'ютерів або ноутбуків.
Вам знадобиться
  • Доступ в інтернет
  • Обліковий запис адміністратора
Інструкція
1
Для початку потрібно очистити операційну систему від сміття. Для цієї мети існують спеціальні програми, що дозволяють прискорити і полегшити даний процес. Яскравим прикладом може послужити Advanced System Care.
2
Приберіть зайві програми з автозавантаження. Для цього зайдіть в пуск -> виконати -> msconfig -> автозагрузка, і приберіть всі непотрібні програми. Найчастіше ними є ПО для додаткового обладнання, Skype, UTorrent і MAgent. Пам'ятайте, що в системному треї, розташованому в правому нижньому куті, повинно знаходитися мінімальна кількість іконок.
3
Для прискорення роботи з жорсткими дисками, для кожного розділу проведіть наступні дії. Відкрийте «Мій Комп'ютер», зайдіть в властивості потрібного локального диска або його розділу, приберіть галочку з пункту «Дозволити індексування файлів на цьому диску».
4
В налаштуваннях відеоадаптера необхідно відключити вертикальний синхроимпульс і 3D-згладжування. У випадку з відеокартами nVidia, ці пункти знаходяться в «управління параметрами 3D». Це вплине на якість графіки в іграх, але дозволить прискорити роботу відеокарти.
5
Вимкніть непотрібні служби. Робити це найкраще вручну, попередньо з'ясувавши, які саме ресурси не використовує ваш комп'ютер в щоденній роботі. Відкрийте диспетчер задач, перейдіть у вкладку «служби» і натисніть на однойменну кнопку. Дана дія покликане знизити навантаження на процесор, шляхом зменшення оброблюваних потоків.
Корисна порада
Чи не закривайте служби, в необхідності яких ви не впевнені. Перед початком оптимізація вашого ПК зробіть резервну копію системи.
Певні комп'ютерні ігри можна успішно запускати навіть на комп'ютерах, характеристики яких не відповідають заявленим вимогам. Нерідко можна зіткнутися і з зворотної ситуацією: потужні комп'ютери з працею обробляють порівняно слабкі гри.
Вам знадобиться
  • - CCleaner;
  • - Game Fire.
Інструкція
1
Почніть з налаштування роботи жорсткого диска. Після запуску операційної системи відкрийте меню «Мій комп'ютер». Відкрийте властивості розділу вінчестера, на якому встановлена Windows. Для цього клікніть по іконці потрібного диска і виберіть відповідний пункт.
2
У нижній частині підміню «Загальні» знайдіть пункт «Дозволити індексувати вміст файлів». Вимкніть цю опцію, знявши галочку з зазначеного поля. Натисніть кнопку «Застосувати». У вікні виберіть пункт «Для вкладених файлів і підкаталогів».
3
Виконайте описану процедуру для локального диска, на який ви встановлюєте гри. Це дозволить підвищити швидкість обробки інформації.
4
Видаліть зайві файли з жорсткого диска і виправте гілки реєстру. Самостійно виконувати дану процедуру не рекомендують, бо це може привести до збою в роботі ОС. Встановіть програму CCleaner, виконавши її завантаження з офіційного сайту.
5
Запустіть вказаний додаток. Виберіть підменю «Реєстр». Натисніть кнопку «Пошук проблем». Після надання списку невірних ключів натисніть "Виправити". Скасуйте створення резервної копії.
6
Перейдіть в підменю «Очистка» і повторіть процедуру аналізу та видалення зайвих файлів. Закрийте програму.
7
Скачайте додаток Game Fire. Це безкоштовна програма, що дозволяє швидко перенастроювати деякі параметри операційної системи. Встановіть та запустіть Game Fire.
8
Відкрийте вкладку System Status і натисніть кнопку Turn on Gaming mode. Зачекайте, поки програма виконайте необхідні операції. При включенні додатки використовуйте опцію «Запуск від імені адміністратора».
9
Якщо ви використовуєте мобільний комп'ютер, врахуйте декілька важливих нюансів. Відключайте акумуляторну батарею. Більшість програм, контролюючих витрату енергії, уповільнюють процесор і відеокарту.
10
Відкрийте настройки активного плану електроживлення. Переконайтеся в тому, що для всіх пристроїв відключений режим економії енергії. Встановіть максимальну продуктивність центрального процесора.