Як вишивати хрестом.

Вишивка хрестом - вид рукоділля, що вимагає мінімальної попередньої роботи. При цьому кожний виріб потребує великих часових затрат, що визначає головні риси характеру Вишивальники - терпіння і посидючість. У цій техніці можна оформляти предмети побуту (серветки, прихватки, скатертини) та інтер'єру (вишиті пейзажі і портрети, копії відомих картин).
Інструкція
1
Підготуйте схему для вишивання. Для початку краще вибрати невелику картину, в межах 20/20 стібків. Вона представляє із себе розбитий на маленькі сектора квадрат або прямокутник, причому в кожному секторі розташований символ, що позначає колір.
2
Купіть нитки всіх кольорів, зазначених на схемі. Якщо вони зазначені в системі однієї фірми, а магазин розташовує асортиментом інший, скористайтеся таблицею перекладу. Купуйте строго ті відтінки, які вказані на схемі.
3
Приготуйте канву - це тканина, в переплетенні ниток якої симетрично розташовані отвори, що утворюють квадратики. Ці квадратики відповідають секторам на схемі.
4
Купіть голки. Вони повинні бути з широким вушком, негострі.
5
Приготуйте пяльца. Це дві круглі або овальні (залежно від призначення) рами, одна менше, інша трохи більше. Велика забезпечена механізмом стягування.
6
Вставте лівий верхній кут канви в пяльца. Розправте тканину, натягніть. Закрутіть пяльца.
7
Вставте в голку нитку кольору, відповідного верхньому ряду вишивки. Вставте голку в куточок лівого верхнього квадрата. Простягніть нитку, залишивши на вивороті кінчик нитки 3-5 см.
8
Простягніть нитку по діагоналі, в правий верхній куточок того ж квадрата, простягніть на виворіт. Витягніть в правому нижньому кутку того ж квадрата і простягніть знову по діагоналі. Повторіть стільки разів, скільки вказано на схемі. У підсумку на обличчі повинні вийти діагональні стібки, а на вивороті - вертикальні.
9
Після останнього стібка зліва знизу вгору вправо витягніть голку в крайньому квадратику і простягніть по діагоналі назад, праворуч знизу вгору вліво. Заведіть голку на виворіт, пройдіть по всіх стежках. На вивороті і раніше виходять вертикальні стібки, а на обличчі - хрестики. Кінчик нитки на вивороті сховайте під вертикальні стібки.
10
Вишийте таким же чином всю схему, переміщаючи пяльца. По закінченні роботи пропрасуйте виріб з вивороту, зріжте зайве, обшийте краю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LDvUvRY24Ro