Як навчитися вокалу.

Багато з нас хотіли б навчитися добре співати. Безумовно, для здійснення цього бажання дуже рекомендується мати хорошого викладача. Якщо він у вас є, тоді, при належній старанності, ви зумієте реалізувати свій потенціал. Але, на жаль, далеко не у всіх є можливість займатися з викладачем вокалу. Самостійні домашні заняття не гарантують успіху, але якщо вже у вас іншого вибору немає, тоді вам не зайвим буде розуміти основні ідеї вокальної техніки.
Інструкція
1
Найперше, про що завжди повинен пам'ятати кожен, хто хоче навчитися вокалу - це правильне дихання. У повсякденному житті, наприклад, при розмові, більшість людей слабо задіють нижні частини легенів. Вокалістом такий спосіб дихання не підходить. Щоб зрозуміти, як дихати при співі, простежте за своїм диханням в момент засипання або пробудження. Як правило, у сні людина починає дихати більш глибоко, задіюючи велику поверхню легких. Ви можете помітити, що в цей час ви дихаєте як би животом: він підводиться на вдиху і опускається на видиху. Використовуйте при співі цей же спосіб! Спробуйте вдихати животом, немов надуваєте його при вдиху. Таким чином, м'язи вашої діафрагми звільнять місце для більш повного розкриття легенів. При цьому стежте, щоб ваші плечі мимоволі не піднімалися. Дихати при співі треба так і тільки так.
2
Інший важливий момент для навчаються вокалу - використання резонансу. Резонанс - це ефект збільшення амплітуди коливань (в даному випадку акустичних) в резонаторах на певних частотах. Резонувати звукова хвиля в людському тілі може на будь-якій ділянці свого шляху, різниця лише в інтенсивності її резонансу і резонансної частоті. Основними резонаторами вокаліста є грудний і головний. Груди резонує на більш низьких частотах, голова - на високих. Для того щоб задіяти ці резонансні порожнини, необхідно опустити гортань і підняти верхнє нёбо.Проще всього зрозуміти, що таке опускання гортані, можна, простеживши за тим, як вона поводиться при позіху. Зімітуйте процес позіхання (швидше за все, це змусить вас позіхнути насправді). Сконцентруйте увагу на русі гортані. Приблизно так вона повинна розташовуватися при співі. Але не перестарайтеся, гортань не повинна опускатися занадто нізко.Ощущенія, що виникають при піднятті верхнього неба, співставні з тим, ніби ви широко відкриваєте рот, але не зовні, а всередині.
3
Для отримання хорошого звуку вам необхідно поекспериментувати з положенням піднебіння і гортані, щоб отримати хороший резонанс у всьому своєму голосовому діапазоні. Коли ви будете співати високі, вони тією чи іншою мірою будуть резонувати в голові, а ось грудної резонанс істотно послабиться. Намагайтеся не допускати цього. Опускайте гортань, щоб посилити грудної резонанс. Аналогічний ефект відбувається на низьких нотах, але тут, навпаки, слабшає головний резонанс.Некоторие вокалісти вирішують задачу розподіл резонансу, просто уявляючи, що звук йде сильніший в голову або в груди. Не всім це вдається, особливо на початкових етапах, але спробувати варто.
4
Не забувайте про артикуляції. Не відкривайте широко рот, працюйте над дикцією, вимовляєте всі звуки розбірливо і чітко, але не допускайте при цьому, щоб різні голосні при співі мали різну тембральне забарвлення.