Як підготувати і провести захід.

Іноді з'являється необхідність, або можливість, чи потреба підготувати і провести захід , яким раніше не доводилося займатися. В результаті з'являється новий досвід, зростання і позитивні переживання. Як приклад розглянемо підготовку і проведення уроку для початківців шахістів. Адже за аналогією можна готувати і багато інших подій.
Інструкція
1
Визначте кінцеву мету заняття. Припустимо, треба організувати дозвілля дітлахів. Підготуємо для них перший шаховий урок. Оскільки досвіду таких занять у вас немає, ставте дуже просту мету. В даному випадку припустимо, що ніхто з дітей в шахи грати не вміє. Нехай після першого заняття вони навчаться розставляти на дошці всі фігури.
2
Придумайте історію. Ваше захід не повинно бути нудним. І не важливо, для дітей ви це робите або для дорослих. Всі повинні отримати задоволення. Не будьте занадто серйозним. Щоб придумати історію, треба уявити, що ви знаходитеся в казці. Зараз казка буде шаховою. Нехай це буде парад шахових фігур. А шахівниця - площа для урочистого параду. У нашій історії діти будуть по-черзі командувати парадом.
3
Розбийте шлях до мети на декілька простих тимчасових відрізків, хвилин по 5-7. Перший відрізок - знайомимося з площею для параду. Другий відрізок - призначаємо командувачів різними фігурами. Третій відрізок - проводимо генеральну репетицію перед парадом. Четвертий відрізок - проводимо парад. П'ятий відрізок - змінюємося ролями і все робимо спочатку.
4
Сформулюйте у письмовому вигляді, як проходитиме кожен часовий відрізок. Пишіть так, ніби вже звертаєтеся до дітей. Перший відрізок може виглядати наступним чином. "Хлопці, сьогодні у нас буде урочистий парад. Хто знає, що таке парад? А де зазвичай проходять паради? Наш парад проходитиме на спеціальній площі - шахівниці. Розкажіть, що ви бачите на цій площі для параду? Кожна клітинка - це місце для одного учасника. І кожен учасник повинен стояти тільки на своєму місці, тоді парад вийде гарним. "Аналогічно напишіть, як проходитимуть всі інші часові відрізки. Записи повинні бути дуже короткими. Під час заняття більше часу повинно йти на практичні вправи, а не на слухання теорії. Тому скорочуйте, скорочуйте і скорочуйте, поки не вийде швидке пояснення.
5
Проведіть репетицію вашого заходу. Для цього запросіть одного-двох слухачів, які зможуть дати вам підказки. Ви проговорите все, що приготували. Це допоможе вам трохи пережити те, що буде далі. І потім ви будете менше хвилюватися. Нехай один запрошений взагалі не вміє грати в шахи. А другий - дуже добре вміє грати. Так ви отримаєте підказки від людей різного рівня.
6
Проведіть заняття. Чи не оцінюйте себе. Просто намагайтеся отримати задоволення від спілкування.
7
Зробіть висновки. Чи вдалося вам досягти поставленої в першому кроці мети? Запишіть ваші переживання і висновки в щоденник. В майбутньому ці записи допоможуть готуватися до подібних заходів.
Зверніть увагу
Не старайтесь бути ідеальним. Саме те, що ви вважаєте недоліком, дасть вашій зустрічі ту індивідуальність, яка надовго запам'ятається всім учасникам. Нехай всі радіють, навіть якщо ви помиляєтеся. Головне, щоб ви прийшли до мети. І щоб ваші підопічні зробили це не "з під палки", а з прекрасними відчуттями. Тоді вони ще захочуть з вами зустрітися.
Корисна порада
При підготовці не читайте розумних книг. Ви тільки заплутаєтеся або будете почувати себе невпевнено. Зробіть все по-своєму, як ще ніхто в світі цього не робив. А вже після заняття поглибитеся в книги, щоб зрозуміти, що поліпшити в майбутньому. Так ви швидше знайдете свій стиль.