Як запалити сірник.

Ситуація, як у типовому американському бойовику середини вісімдесятих років - крутий командос закинутий в непрохідні зелені дали, згущуються сутінки, з нір повилазили кровожерливі чудовиська, і щоб врятуватися - потрібно розвести багаття, але як на зло все, що видає вогонь , втрачено. Залишилося тільки одна сірник. У підсумку ранок для нього не наступило, оскільки він не зміг запалити цю саму сірник . Що вдієш, некреативну менталітет. А щоб такого ні з ким не повторилося, читаємо і запам'ятовуємо, як можна її запалити.
Інструкція
1
Здавалося б, що тут такого? Запалити сірник легко. Абсолютно вірно. Тут насправді немає нічого складного. Дістаємо її з коробка, з невеликим тиском проводимо по боковині цього ж самого горезвісного коробка, і справу зроблено. Сірник горить.
2
Це, як кажуть, в ідеальних умовах. А якщо врахувати, що умови не зовсім ідеальні? Припустимо, втратили коробок. І в кишені самотньо лежить випадково випала сірник. Тоді план дій такий: згадуємо мультфільми початку або середини вісімдесятих років, де герої, щоб підпалити гніт динаміту, проводять сірником по якомусь незрозумілому місцю, заключающем в собі як частину стегна, так і підошву черевиків. Аналізуємо. Голівка сірника складається зі спеціальних хімічних речовин, до яких входять сірка і селітра. Самі по собі вони горять при відносно низькій температурі. Отже, щоб запалити сірник , потрібно відносно небагато тепла. Подібне тепло отримують методом тертя головки сірника об шорстку поверхню коробка. Якщо розсудити логічно, то сірник можна запалити про будь-яку шорстку поверхню. Однак, справедливості заради, варто відмітити, що це повинна бути дрібна шорстка поверхня.
3
Для прикладу зійде залізо. Тільки не гладко відполіроване. Візьмемо, скажімо, хоча б металеві стовпи, які притримують козирок під'їзду або залізні двері від під'їзду. При терті головки сірника про дану поверхню температура буде достатньою для запалення. Але потрібно зробити це швидко (чиркнути сірником по поверхні). Тиску на сірник в даній ситуації має бути стільки ж, скільки зазвичай прикладається для того, щоб запалити її об коробок. В іншому разі або облетить головка, або зламається сама сірник.
В поході або подорожі часто виникає необхідність запалити багаття . В суху літню погоду достатньо однієї іскри, щоб вогонь загорівся. Але, як це зазвичай буває, ніж полум'я потрібніше, тим складніше його розпалити. Особливо якщо ви і ваші речі вже промокли. Що ж потрібно зробити, щоб запалювання багаття в поході Герасимчука нерозв'язною проблемою?
Вам знадобиться
  • - сірники або запальничка,
  • - дрова,
  • - розпалювання.
Інструкція
1
По-перше, ще до походу подбайте про те, чим ви будете запалювати багаття . Традиційно для цього використовують сірники і газові запальнички. У кожного з цих способів є недоліки: сірники - відволожуються, запальнички не працюють при низькій температурі. В ідеалі з собою слід брати кілька коробок сірників в окремих непромокальних пакетах і кілька запальничок. В деяких спеціалізованих магазинах продають особливі туристичні сірники, які горять довше і сильніше. Якщо є можливість - можна придбати їх.
2
На стоянці в першу чергу потрібно подбати про розтопленні. Малодосвідчені туристи вважають, що для розтоплення найкраще підходить папір. Це не так. Папір швидко спалахує і прогорає, не встигаючи підпалити дрова. Набагато більше для розпалювання багаття підходять сухі нижні гілки ялини, які практично не промокають навіть в сиру погоду. Також для розтоплення можна використовувати бересту або кору їли, відірвану в місці старої рани, де багато смоли.
3
Яким чином формувати багаття . Спочатку кладемо підпал, на неї - тонкі сухі палички і гілочки. Дрова для багаття навколо розпалювання зазвичай укладають двома способами - у формі куреня або колодязя. Такі форми дозволяють швидко і без особливих клопотів запалити багаття - розпалювання підпалює дрібні гілочки, які, в свою чергу встигають підпалити дрова.
4
Розвести багаття можна і без сірників. Якщо сірників немає, а в запальничці скінчиться газ, але залишився кремінь, іскрами від нього можна запалити рослинний пух від рогозу, очерету, кульбаби або тополі. У сиру погоду або взимку багаття потрібно розводити на настилі. Для розпалювання можна використовувати сухий спирт. В особливо складних, екстрених випадках можна розпалити вогонь за допомогою обрізків гуми або оргскла. Вони горять з сильним неприємним запахом і гаром, але в екстремальних умовах допомагають розвести полум'я. Якщо немає іншого виходу, розпалити багаття можна і за допомогою бензину. Перша людина повинен налити його на дрова і відійти, т.к. через сильну плинності бензину їм можна непомітно облитися. Каністру треба віднести на відстань близько 20 м. Друга людина, підійшовши з навітряного боку на відстань 1-1,5 м, має кинути на дрова запалений сірник.
Корисна порада
Запалюючи вогнище, пам'ятайте про пожежну безпеку. Тримайте в межах досяжності воду або пісок для гасіння. Якщо ви розводите вогнище за допомогою бензину чи інший горючої рідини, зберігайте їх на значній відстані від багаття. Пам'ятайте: пари бензину можуть вибухнути! І, звичайно ж, не забувайте ретельно загасити вогонь, коли будете залишати місце стоянки.