Як зробити пружину.

Пружина є невід'ємною частиною багатьох механізмів, починаючи від шпильок для волосся і закінчуючи пружинами амортизаторів в машині. Руками пружину з пружної дроту НЕ зігнеш, тому необхідно зробити спеціальне пристосування для цього.
Вам знадобиться
  • * прут зі сталі перерізом рівним внутрішньому діаметру майбутньої пружини;
  • * дві дощечки;
  • * міцна мотузка або цвяхи;
  • * дриль або коловорот;
  • * лещата.
Інструкція
1
За допомогою нехитрого пристосування ви зможете навивати пружини, не докладаючи особливих зусиль. Спочатку зігніть прут зі сталі. Він послужить вам ручкою.
2
Дощечки прикладіть один до одного і скріпіть, обв'язавши міцною ниткою, дротом, або збийте їх невеликими цвяхами. Збоку просвердлите наскрізний отвір. Діаметр отвору повинен бути рівний зовнішньому діаметру пружини. Розрахувати його ви зможете, склавши перетин сталевого прута і перетин дроту, помножене на два. Якщо дерево м'яке, то краще отвір робити діаметром, рівним перетину прута. Коли дріт буде намотується, вона промнет собі шлях.
3
Зверху в дощечках просвердлите ще один отвір. Через нього ви будете вставляти дріт, з якої і накрутіть пружину . Вставте прут і відзначте на ньому точку перетину з верхнім отвором. Зробити це можна, просунувши у верхній отвір дріт, чий кінець потрібно перед цим занурити в барвник. Вийміть прут і зробіть на ньому проріз в цій точці. Це дозволить вам закріпити дріт на пруті і накрутити пружинку.
4
Вставте прут назад у отвір в дощечках, затисніть їх в лещатах. Просуньте пружну дріт у верхній отвір так, щоб вона потрапила в проріз на пруті. Тепер крутите прут навколо його осі за допомогою ручки - загнутого кінця. Шматок дроту-заготовки повинен повністю намотатися на прут. Пружина пройде через бруски з протилежного від ручки кінця прута. Залишилося лише зняти пружину .
5
Як бачите, такий спосіб створення пружини досить простий і не вимагає великих зусиль. При бажанні можна зробити дощечки рознімними, а до зiгнутого кінця прута, що грає роль ручки приробити дерев'яний або пластмасовий наконечник, щоб легше було крутити ручку.