Як зробити щітку.

Щітку можна чудово зробити самому, було б бажання, фантазія і почуття гумору.
Вам знадобиться
  • фантазія
Інструкція
1
Візьміть віник. Відрубайте у нього верхню частину, залишивши тільки нижній «ярус». На місце «ручки» віника вставте держак від лопати. Чудова щітка на довгій ручці готова! Але це, зрозуміло, найпростіший спосіб виготовити щітку. Для тих, хто не шукає легких шляхів, мається спосіб поізящней.
2
зловити свиню. Насмикати з неї щетини. Якщо свиня вам попалася агресивна і вона всім своїм виглядом дає зрозуміти, що проти того, щоб з неї що-небудь висмикували, доведеться попередньо її приспати. Ненадовго, не лякайтеся. Для цього приманити хрюшку яким-небудь ласощами, наприклад, сахарком, і дайте їй понюхати ватку з хлороформом. Ну а коли свинка засне, швидко починайте смикати щетину. Якщо вам попалася малощетіністая свиня, доведеться скористатися спинками ще декількох хрюшек, нічого не поробиш.
3
Коли насмикати достатньо щетини, хрюшек можете розбудити і в подяку погодувати рясним обідом. Щетину розділіть на пучки, кожен пучок обв'яжіть вгорі волосінню. Потім отримані пучки скріпіть між собою. Готової ручкою користуватися не будемо, інакше вийде занадто просто. Краще знайдіть сухе дерево, спиляєте його, і випиляєте ез нього ручку тієї довжини, якої хочете щоб була ручка вашої щітки. Ретельно ошкурьте її, щоб не отримати ненароком скалку. Тепер прикріпіть ручку до щітки. І можете хвалитися власноруч зробленою щіткою!
Промисловість може запропонувати дуже широкий асортимент різноманітних щіток для чистки поверхонь і прибирання сміття. Більшість екземплярів відрізняються високою якістю, довговічністю. А от як бути, коли в господарстві знадобилася одноразова щітка для чищення сантехнічних приладів або для підготовки стін під шпаклівку, а то і для змітання стружки з токарного верстата? У справу вступає саморобна щітка-смётка з підручних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - Пластикові пляшки об'ємом 1,5 л (1-3 шт.)
  • - Дерев'яний брусок (рейка) довжиною близько 30 см, перетином 10х20 мм
  • - Ніж, ножиці , крупний напилок, наждачний папір
  • - Дрель, свердло діаметром 3 мм
  • - Пристрій для установки пластикових заклепок
  • - Лещата
Інструкція
1
Візьміть використану пластикову пляшку і виріжте ножицями її центральну частину так, щоб залишився пластиковий циліндр. Для посилення обсягу «ворсинок» можна взяти 2-3 пляшки ємністю 1,5 л, але використовувати більше число не рекомендується.
2
Одержаний циліндр розріжте по утворюючим на дві рівні частини. Зручно користуватися при розрізуванні технологічними швами на поверхні пляшки, тому спеціальна розмітка не буде потрібно. У підсумку ви отримали дві пластини полуціліндріческой форми. Для виготовлення щітки-смёткі буде потрібно від однієї до чотирьох таких пластикових заготовки.
3
Ручку виготовте зі шматка дерев'яної рейки або планки. Форма ручки повинна бути зручною для утримання в руці (ергономічною), але не надто витонченої, оскільки до створення твору мистецтва ми не прагнемо. Для більш щільного кріплення робочої частини з кінця ручки зніміть фаску. Уздовж кромок для зміцнення блоку з «щетинок» просвердлите чотири наскрізних отвори діаметром 3 мм на відстані 5 см один від одного.
4
Переходимо до кріплення блоку «щетинок» до ручки. Обіжміть складені пластинки разом зі вставленої ручкою в слюсарних лещатах. За допомогою вижигателя або нагрітого на відкритому полум'ї цвяха проплавьте в заготовках отвори під заклепки. Отвори проробляються навпроти кожного з отворів в ручці (прозорий пластик дозволяє їх добре бачити).
5
Закріпіть робочий блок «щетинок» на ручці пластиковими заклепками або гвинтами. Переважніше пластикові заклепки - вони, наприклад, не дозволять щітці дряпати поверхню сантехніки при користуванні щіткою. Вийміть щітку з лещат.
6
Приступайте до формування «щетинок». Скруглите передній край блоку пластинок. Великими ножицями надріжте отримані заготовки перпендикулярно зігнутим кромок. Глибина надрізів може бути різною - до 3 см, крок між «щетинками» - 5 мм. Врахуйте, що чим більше крок, тим менша ймовірність відламування «щетинок» в ході роботи. Маленький крок додасть щітці «пухнастість». Можете комбінувати глибину надрізу і крок, це додасть щітці-смётке унікальні властивості.
Зверніть увагу
Після зносу робочого блоку зріжте пластикові заклепки гострим ножем, видаліть старий робочий блок і замініть його новим блоком «щетинок».
Корисна порада
Область застосування щітки: - мити унітазів, тазів, каструль; - догляд за автомобілем (чистка коліс, прибирання гаража); - чистка забрудненого кахлю.