Як вивести іржу з одягу.

Будь-кому з нас знайоме почуття досади від появи плями іржі на дитячій або своєму одязі. Ми забули металевий предмет у кишені і випрали річ, дитина прокотився з гірки, і ось річ безнадійно зіпсована. Найпростіший спосіб позбутися від цих плям - віднести річ в хімчистку. Саме так ми і робимо, якщо річ велика, але не побіжиш же туди з кожною футболочку. Між тим, вивести такі плями можна і самостійно за допомогою підручних засобів. Абсолютно всі способи виведення іржавих плям пов'язані із застосуванням кислот. Отже, почнемо.
Інструкція
1
Плями іржі можна спробувати вивести за допомогою лимона. Беремо часточку лимона, очищаємо її від шкірки. Загортаємо лимон в багатошарову марлю, притискаємо праскою. Потім стіраем.Еслі немає лимона, придасться оцтова кислота. Робимо слабкий розчин, підігріваємо його на водяній бані до вісімдесяти градусів, занурюємо річ на п'ять хвилин. Потім слід полоскання з додаванням нашатирного спирту і, відповідно, стірка.Следующій спосіб - лимонна кислота. Робимо розчин з розрахунку дві столові ложки на півлітра води. Занурюємо річ на ніч, вранці стираємо як зазвичай з додаванням прального порошку.
2
Спосіб науковий - гідрооксалат калію. Гідрооксалат калію робимо так: стакан води, дві столові ложки щавлевої кислоти, одна столова ложку поташу або харчової соди (сода гірше). Змочуємо пляма, стіраем.Нужно пам'ятати, що найкраще очищаються від плям іржі речі з синтетичної тканини, натуральні - набагато гірше. Виводити плями краще свіжими, коли Ви їх тільки помітили. На кольорових речах краще спробувати в непомітних місцях, так як кислота може разом з іржею «вивести» і фарбу.