Як розкрутити книги.

Кількість книгарень за останнє десятиліття досить сильно збільшилася. Ні в кого немає сумнівів - читати знову сходить в моду. Однак люди читають, як правило, визнаних авторів або лауреатів літературних премій, і то не всіх. Розкрутити книгу невідомого автора досить складно. Як це зробити?
Інструкція
1
Книга, як і будь-який товар, потребує реклами. Можливо, когось покоробить те, що книгу взагалі можна вважати товаром, але факт залишається фактом: при ринкових відносинах товаром можна назвати майже все. Отже, розкручувати книгу потрібно так само, як і інші товари - зрозуміло, з дотриманням деяких умов.
2
Книга навіть для любителів читання не є товаром першої необхідності, тому очікувати високих продажів після проведення однієї-двох рекламних акцій безглуздо. Розкрутка книги - процес досить тривалий. "Живе" розкручена книга на прилавках недовго, можна згадати хоча б письменника Харукі Муракамі. До 2002 року його книги припадали пилом на полицях, оскільки ніхто про нього не знав. Потім, після досить грамотною рекламною акції, він став одним з найпопулярніших письменників у молоді. Зараз, незважаючи на те, що він продовжує писати, його популярність низька. Перших же книг, які так розбурхали молодь в 2002-2003 роках, взагалі не знайти.
3
У кожної книги є своя цільова аудиторія. Популярні сентиментальні романи і детективи читають в основному дами зрілого віку, фантастику і фентезі - підлітки і молодь, відомих з радянських часів прозаїків (Кабакова, Пьецуха, Аксьонова) - люди середнього віку, модних молодих письменників - студенти та молоді спеціалісти. Щоб розкрутити книгу, важливо визначитися з її цільовою аудиторією. Від того, яка це буде аудиторія, залежать методи реклами книги .
4
Для тих, хто може собі дозволити затратні способи розкрутки книг, підійде реклама в метро. Багато з нас бачили рекламу на кшталт "Устинова в захваті ... від нового роману письменника NN". Можна замовити рецензії у відомих друкованих виданнях (наприклад, в "Літературній газеті" або навіть в "Комерсанті"). В магазинах книга повинна лежати серед лідерів продажів, найкраще з позначкою "рекомендуємо".
5
Але більшість не дуже відомих авторів або бажаючих розкрутити книги таких авторів не володіють належними фінансовими ресурсами. В таких випадках доведеться скористатися менш ефективними, однак теж іноді досить успішними способами. Це насамперед розкрутка в Інтернеті - створення груп в соціальних мережах, обговорення на тематичних форумах, рекламні банери і т.п. Іноді автори або ті, кому необхідно розкрутити книги , користуються досить екстравагантними методами: домовляються з менеджментом кав'ярень про те, щоб їх книги (або глави з них) лежали на столиках, самостійно роздають в магазинах або біля них глави зі своїх книг. Роздача здійснюється безкоштовно, як правило, для того, щоб читач зацікавився і купив книгу цілком, щоб дізнатися продовження описаного в ній. Не варто забувати і про "сарафанне радіо" - це у всіх випадках дієвий метод. Спочатку книгу прочитають ваші знайомі, потім порекомендують своїм знайомим, і так далі. Важливо, щоб вони цікавилися літературою.