Як викопати колодязь на ділянці.

При облаштуванні дачної ділянки його власнику доводиться вирішувати питання з водопостачанням. Одним з можливих виходів в цьому випадку може стати спорудження колодязя. Щоб викопати його, буде потрібно правильно вибрати місце.
Вам знадобиться
 • - допомога напарника;
 • - обладнання для буріння;
 • - колоди або дерев'яний брус;
 • - бетонні кільця;
 • - кріпильні елементи;
 • - лопата;
 • - бензопила;
 • - молоток;
 • - цегла;
 • - пісок;
 • - щебінь.
Інструкція
1
Вивчіть свою земельну ділянку, щоб оцінити глибину залягання підземних вод. Для цього зовсім немає необхідності вдаватися до екзотичних методам, начебто біоенергетичної рамки. Іноді достатньо розпитати сусідів, які вже встигли поставити колодязі на території своїх ділянок. Якщо рівень води в сусідських криницях однаковий, найімовірніше, вся місцевість має приблизно однаковий рівень водного горизонту, так що копати колодязь можна в будь-якому зручному місці.
2
Якщо отримати дані про залягання вод описаним вище способом не вдалося, проведіть пробне буріння. Для цієї роботи найкраще запросити професіоналів, які мають спеціальне обладнання і володіють технологією буріння. Таким способом ви отримаєте точні дані про місце, де підземні води розташовані найближче до поверхні.
3
Спорудіть підставу для колодязя. У самому простому випадку їм може стати зруб з круглих колод або бруса, висота якого буде трохи перевищувати рівень залягання вод. Дерев'яний зруб можна встановити за допомогою напарника. Довговічніша конструкція з декількох бетонних кілець, але встановлювати їх значно складніше, оскільки для цього, швидше за все, знадобляться підйомні механізми.
4
Коли підстава буде готово, викопайте яму під колодязь. Розмір її повинен бути таким, щоб зруб або бетонні кільця вільно в неї входили. Копати невелику яму зручніше звичайної лопатою, а яма більшого розміру може зажадати використання екскаватора. Для більшої надійності стінки ями рекомендується викласти цеглою. Покладіть на дно шар просіяного річкового піску і щебінки - ці матеріали будуть виконувати функцію фільтра для води.
5
Опустіть в яму криничне підставу, встановивши його так, щоб нижній край зрубу або першого кільця розташовувався нижче рівня води. Простір між стінками ями і підставою засипте грунтом і щільно утрамбуйте. Через деякий час (залежно від якості грунтових вод) внутрішній простір колодязя буде заповнюватися водою, поки вона не досягне природного рівня.
6
Оформіть ту частину колодязя, яка знаходитиметься над поверхнею ґрунту. Колодязь можна викласти цеглою, каменем або обробити деревом. Встановіть на колодязь воріт з металевою зігнутої рукояткою. Прикріпіть до коміра ланцюг достатньої довжини і оцинковане відро. Щоб відро краще тонуло, а не плавало по поверхні води при її заборі, утяжелить один край ручки масивної металевої шайбою. Тепер колодязь готовий служити своїм господарям довгі роки.