Як побудувати лазню з бруса. Як закріпити крокви до бруса.

Багато вирішують будувати баню з бруса. Будувати її легше, ніж з колод і можна відразу встановити на фундамент. А при будівлі з колод спочатку роблять зруб, потім його сушать і тільки потім ставлять на фундамент. Тому споруда з бруса робиться набагато швидше. Як і при будь-якому будівництві спочатку зводять фундамент.
Інструкція
1
Фундамент для лазні з бруса краще зробити стрічковий і підноситься над землею. Зробіть розмітку, виройте котлован, поставте опалубку і залийте фундамент. На фундамент зробіть цоколь з 2-3 рядів червоної цегли. Після заливки фундаменту стіни встановлюйте через місяць. Такий термін фундамент набирає остаточну фортецю.
2
Брус для лазні необхідно брати якісний, сухий і рівний. Огляньте брус на наявність грибка або жука - древоточца. Заражений брус для будівництва лазні не годиться.
3
Перш ніж встановлювати стіни, на фундаменті необхідно закріпити гідроізоляційний шар і тільки потім класти брус. Для першого ряду беріть найякісніший брус. На торцях бруса зробіть врубки. Це необхідно для подальшого з'єднання бруса. З'єднувати брус між собою необхідно спеціальними скобами. Нижні ряди обробіть антисептиком або машинним маслом. Це дозволить захистити брус від гниття. Для врубки брус необхідно розмітити, пропиляти до половини розмітки поперек, а потім уздовж. По розмітці і пропили перших рядів будете робити пропили на всіх інших.
4
Укладаючи, ряди бруса в стіни, перевіряйте рівність викладання рівнем. Між кожним рядом укладайте утеплювач. Краще якщо це буде пакля. Монтажна піна не так довговічна, і заповнювати їй щілини суттєво не надійніше, ніж клоччям. Можете скористатися сучасними видами утеплювача, які представлені в широкому асортименті в будівельних супермаркетах.
5
Після того як ви звели стіни, брус повинен трохи постояти і просісти. Тільки після цього вирізайте, вікна та двері попередньо, разметив. Вирізавши, все відразу і поставивши рами та двері, їх може повести і перекосити.
6
Дах зробіть по своєму проекту.
7
Потім баню необхідно утеплити. Обтягніть фундамент теплоізоляційними матеріалами. Усередині лазні і на перетині стелі і даху оббейте все теплогідроізоляційних матеріалами. Це дозволить при зміні температурного режиму захистити брус від вологи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_U3bu2HrSe0
Будинки з дерева, як і раніше залишаються найбільш екологічними і затишними будинками. Будинки з цільного бруса мають деякі переваги перед бревенчатимі. Будувати їх набагато швидше: вони мають пази і пази, якими міцно фіксуються один в одному. Між ними не з'являється проміжків, а значить витрата теплоизолирующего матеріалу менше. Є ще декілька особливостей будівництва будинку з бруса.
Інструкція
1
Як людина інший будинок, брусовий будинок починається з фундаменту. У разі, якщо грунт непучністий, тобто не промокає і не промерзає в зимовий період, то досить стрічкового фундаменту, закладеного на глибині близько 50 см. Для його створення вздовж майбутніх зовнішніх і внутрішніх стін в котловані встановлюють опалубку з арматурою всередині і заливають бетон. Однак у кожному разі брусовий будинок, як і будь-який інший дерев'яний потребує створення високого цоколя щоб уникнути намокання стін. Верх фундаменту після його повного висихання накривається гідроізолюючим шаром: ізолят, бітумом, гудроном.
2
Стіни будинку з бруса будують тільки з сухого матеріалу. Бруси просушувати тільки в тіні, уклавши розрідженими штабелями і закрасивши торці фарбою.
3
Тепер власне про будівництво стін. Перші вінці укладають на кутах НЕ шип в паз, а впівдерева. Всі інші вінці збирають шип в паз. Таке з'єднання більш міцне, ніж «впівдерева». Кожен вінець кріплять за допомогою нагелів. Особливо це стосується клеєного бруса. Робиться це, щоб уникнути перекосу бруса в процесі усадки будинку. Нагелі виготовляють з круглих в перерізі брусків (ідеально підійдуть черешки від садових інструментів). Для нагелів свердлять отвори свердлом такого діаметру, щоб нагель із зусиллям входив в отвір. Нагелі ставлять через кожні 2-3 метри. Замість дерев'яних нагелів часто використовують довгі цвяхи. Їх необхідно повністю утапливать в брусі, щоб між вінцями не з'явились щілини в процесі усадки будови.
4
Між вінцями обов'язково укладають ущільнювач. Оскільки бруси рівні, для прокладки можна використовувати рулонну клоччя, льон, джут. Це значно прискорює процес складання будинку. Фіксувати до бруса ущільнювач за допомогою будівельного степлера.
5
Прорізи роблять двома способами: випилюють після складання або проріз залишають при будівництві стіни. Якщо це другий варіант, то в середині прорізу спочатку обов'язково прокладають цільний брус.
6
Після зведення стін, їх оконопачівают, тобто прокладають ущільнювач між вінцями так, щоб не залишалося проміжків. На цьому етапі подгибают все свешивающиеся частини ущільнювача, який був прокладений безпосередньо при зведенні стін. Шов повинен вийти рівний і круглий.
7
Готовий зруб з бруса повинен стояти не менше року перед обробкою. Після закінчення цього терміну будинок оконопачівают ще раз, так як сталася усадка, будинок трохи зменшився, між брусами з'явилися проміжки.