Як представити у вигляді дробу.

В побуті найчастіше зустрічаються не натуральні числа: 1, 2, 3, 4 і т.д. (5 кг. Картоплі), а дробові, нецілі числа (5,4 кг цибулі). Більшість з них представлені в вигляді десяткових дробів. Але десяткову дріб представити в вигляді дроби досить просто.
Інструкція
1
Наприклад, дано число "0,12". Якщо не скорочувати цю десяткову дріб і представити її так, як є, то виглядати вона буде так: 12/100 ("дванадцять сотих"). Щоб позбутися сотні в знаменнику, потрібно і чисельник, і знаменник поділити на таке число, яке ділить їх на цілі числа. Це число 4. Тоді, поділивши чисельник і знаменник, виходить число: 3/25.
2
Якщо розглядати більш побутову ситуацію, то часто на ціннику в продуктів видно, що вага його становить, наприклад, 0,478 кг або пр. Таке число теж легко уявити в вигляді дроби: 478/1000 = 239/500. Дріб ця досить негарна, і якби була можливість, то цю десяткову дріб можна було б скорочувати і далі. І все тим же методом: підбирання числа, яке ділить як чисельник, так і знаменник. Це число називається найбільшим спільним множником. "Найбільшим" множник названий тому, що набагато зручніше і чисельник, і знаменник відразу поділити на 4 (як в першому прикладі), ніж ділити двічі на 2.