Як зробити панорамну фотографію.

Багато починаючі фотографи й прості глядачі захоплюються достоїнствами обширною і красивою панорамної зйомки. Професійна панорамна зйомка вимагає чимало специфічних знань і великих фінансових вкладень в знімальну техніку, але нескладну збірну панораму ви цілком можете зняти самі на бюджетний фотоапарат, якщо дізнаєтеся кілька правил зйомок панорамних фотографій. Про ці правила ви дізнаєтеся нижче.
Інструкція
1
Існує маса програм, що дозволяють більш-менш якісно збирати окремі фотографії в панораму, але підбирати програму для зборки вам потрібно в останню чергу, тому що якість готової панорами більшою мірою залежить від того, як ви її знімаєте, а не від того, як ви її обробляєте.
2
В панорамної зйомці потрібно правильно сфотографовано всі кадри пейзажу, щоб згодом у панорамних вони перебували на одному рівні і виглядали рівно і реалістично. Для цього подбайте про те, щоб знімати панораму з гарного стійкого штатива, розмістивши камеру строго горизонтально.
3
В налаштуваннях камери включите ручний режим зйомки (M) і відключіть автоматичне ISO. Потім вручну відрегулюйте настройки витримки та діафрагми (оптимальне значення - f \ 11), а потім відключіть автофокусировку і налаштуйте різкість також вручну.
4
Перевірте, які кадри зніматиме камера з такими настройками - зробіть кілька знімків, після чого перегляньте їх на дисплеї фотоапарата.
5
Щоб охопити найбільший обсяг панорами, зніміть почергово горизонтальну лінію кадрів зліва направо або справа наліво, а потім підніміть камеру трохи вище і зніміть ще одну горизонтальну лінію кадрів, щоб збільшити розмір панорами в вертикалі.
6
Готовий набір кадрів можна завантажувати в спеціальну програму для склейки і редагування панорам і перевіряти, наскільки готова панорама відповідає вашим очікуванням.
7
Для того, щоб панорама вийшла якісною, знімайте віддалені об'єкти, перебуваючи досить далеко від них, і не використовуйте ширококутний об'єктив. Також вибирайте для панорам статичні пейзажі або композиції, на яких немає постійного руху.