Як пов'язати плед.

Для того щоб зв'язати плед, слід вибрати необхідну модель, яку можна знайти в будь журналі або книзі, присвяченій в'язання.

Домогтися бажаних розмірів майбутнього пледа можна традиційним способом додавання або убавленія декількох петель або цілих рядів, а також додати або пропустити непотрібні квадрати. Щоб скорегувати параметри потрібно взяти пряжу іншого ваги або використовувати інший номер спиці. В розрахунках варто пам'ятати і про кількість петель для облямівки.

Як правило, плед в'яжуть як полотно, тому перед початком роботи необхідно подбати, щоб зовнішній вигляд виробу був акуратним.

 1. Потрібно пам'ятати, що виворітна сторона вашого пледа також буде видна. Тому краще використовувати двосторонню в'язку, яка буде добре виглядати з двох сторін.
 2. Для того щоб надати вашому пристрою акуратний зовнішній вигляд, можна зшити готовий плед по краю.
 3. Нова нитка додається в тому місці, де її можна приховати - скраю.
 4. Витончена підкладка з тканини стане досить практичним прикрасою будь-якого пледа.

Існує кілька методів, щоб зв'язати плед: квадратами, смужками і частинами, цільним полотном або фрагментами. Якщо ви вирішили в'язати плед одним полотном, варто в'язати в двох напрямках на довгих кругових спицях, які вміщають велику кількість петель. Забезпечити рівну поверхню полотна може спеціальна облямівка - її можна набрати разом з основним полотном або тільки по краю, коли ваше виріб буде вже готово.

Плед, що включає кілька окремих фрагментів, можна в'язати на ходу або розділити його виготовлення на пару чоловік. В даному методі складові частини пледа в'яжуться окремо, а потім з'єднати їх в одне полотно. Для з'єднання фрагментів можна використовувати контрастну нитку. Збірка здійснюється трьома способами:

 1. Традиційний шов, застосовується для в'язання светрів.
 2. Крючком - стовпчиком без додавання і напівстопчиком.
 3. Декоративний шов, наприклад - через край, зигзагоподібний стібок.

Волога обробка пледа - найкращий метод, щоб створити фрагменти в'язання необхідної форми і вирівняти їх краю. Правда, не всім видам пряжі варто застосовувати вологу обробку. При вологій обробці без використання праски, плед прикріплюється до плоскої поверхні звичайними шпильками - так він прийме бажану форму. Виріб повинен висохнути. Зв'язаний плед гладити не потрібно, інакше всі петлі можуть втратити рельєфність.

Зроблені вручну речі завжди цінуються вище, ніж куплені в магазині, особливо якщо майстриня вкладає в них свою душу. Цей постулат застосовний і до пледу, який легко зможе зв'язати на спицях навіть новачок.
Вам знадобиться
 • - кругові або звичайні в'язальні спиці;
 • - кілька мотків товстої пряжі одного або різних кольорів;
 • - лінійка;
 • - гачок.
Інструкція
1
Перед початком роботи слід визначитися з розміром майбутнього виробу. Стандартним співвідношенням буде 1,6 на 2 м. Якщо потрібно, щоб краї пледи закривали підлокітники і звисали з дивана, то до цих параметрів додається по 30 см. На спиці набирається близько 50 петель, з яких в'яжеться зразок довжиною в 10 см. Він необхідний для знаходження такої величини, як кількість петель на один сантиметр. Після чого можна буде підрахувати, скільки доведеться набрати петель, щоб вийшла кромка в 1,6 м. Наприклад, з 50 петель вийшло 20 см. Ділимо перше число на друге і отримуємо 2,25 петлі в 1 см. Тобто в 1,6 м буде 2,25, помножене на 160 - це 360 петель.
2
Найпростішими візерунками є платочная в'язка і шахматка. Не рекомендується в'язати плед лише лицьовими петлями, так як його краю будуть загинатися всередину. Платочная в'язка є чергуванням особового і виворітного ряду з одного боку, тобто, провязав лицьовими петлями один ряд і перевернувши виріб, зворотну сторону виконують також лицьовими петлями. Шахматка складається з різнофактурних прямокутників. Наприклад, можна в першому ряду чергувати по 5 петель лицьовими і виворітними, потім продовжити 6 рядів по малюнку, а в 7-м - поміняти петлі.
3
Для роботи слід купити кругові спиці на волосіні, так як в цьому випадку не доведеться з'єднувати між собою дрібні деталі. Необов'язково в'язати одним кольором, мотки пряжі можна чергувати, поєднуючи кілька відтінків одного кольору або контрастні тони. Якщо виріб виконується хусткової в'язкою, то на лицьовій стороні смужки вийдуть рівні, в той час як на зворотній - розмиті. В шаховому візерунку обидві сторони вийдуть однаковими. Набравши близько 300-350 петель, необхідно, дотримуючись черговість лицьових і виворітних петель і чергуючи кольору, провязать всю довжину пледа. Кінці різних мотків краще з'єднувати по краю, так як вузли будуть видні менше і частково приховані бахромою.
4
Якщо замість кругових спиць використовується звичайна пара, то плед складатиметься з безлічі квадратів, які зшиваються між собою гачком. Їх візерунок може не збігатися, це додасть додаткову фактурність виробу, як в стилі печворк. До того ж якщо всі деталі пов'язані лицьовим візерунком, то при чергуванні їх в звичайному і перевернутому положенні плед представлятиме собою велику шахматку. Краї елементів підгинаються в одну сторону, яка в подальшому буде виворітного. Кромка обв'язується гачком, до неї можна додати бахрому з нарізаних ниток.