Як прочистити димар. Як Прочисть димохід в грубці.

Один раз на рік пічні димоходи необхідно чистити. Причому, чистити їх потрібно тільки ручним способом. Не вірте що спеціальні пилососи, осикові дрова, різні хімікати або картопляні очистки будуть вашими помічниками в прочищенні димоходів. Все це не так. Сажа - досить жирна субстанція, яка утворюється в результаті горіння нафтового вугілля, Смолево дров і диму. Її дуже важко відмити і дуже важко зішкребти з димарів. До пічним димоходів відноситься не тільки труба, через яку виходить дим. Димарі - це пічні колодязі, по яких проходить дим, перш ніж він потрапляє в трубу. Тому чистити потрібно не тільки трубу, але і пічні колодязі.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно прочистити трубу по всій довжині починаючи з її виходу на даху. Для того щоб прочистити трубу, закрийте в будинку засувку, яка регулює вихід із труби.
2
Приготуйте товсту довгу ланцюг або палицю. В крайньому випадку, підійде трос з міцно причепленим вантажем. Залізьте на дах. Починайте водити по внутрішніх краях труби з боку в бік. Робити це потрібно досить довго, так як вже вказувалося вище, сажа має дуже жирну консистенцію і її важко зішкребти з першого разу. Прочистив трубу можна спускатися з даху вниз. Тепер черга прочищати димоходу в самій грубці.
3
Пічну засувку кілька разів висуньте і засуньте. Це допоможе впала згори сажі пройти вниз, в нижні димоходи . Зсередини топки також необхідно прочистити підставу труби і колодязів.
4
Після цього розкрийте пічні колодязі. Кожен господар знає, де в його грубці вони знаходяться. Зазвичай на них варто дверцята. Залежно від моделі грубки, може бути 2, 3, 4, 5 або 6 колодязів. Розкривши колодязі, вичерпати з них сажу. У верхній частині колодязів необхідно прочистити щіткою. Закрийте колодязі. Розведіть чисту глину. Замажте утворилися щілини. Дайте підсохнути. Розведіть глину, змішану з піском. Затріть утворилися тріщини. Все Забела вапном або водоемульсійною фарбою. Тільки при такому вигляді прочищення грубка буде добре топитися і не буде диміти. Дана процедура робить процес топки безпечною.
Якщо ви купили будинок з каміном або піччю або просто вирішили провести генеральне прибирання, вам належить нелегке заняття - прочищення димоходу . Складність чистки полягає в специфіці російських труб, які, як правило, вузькі і незручні. Тому щоб якісно провести прибирання всередині труби, вам слід виконати наступний ряд дій.
Інструкція
1
Починайте чистку зверху. Починати дану операцію з самого каміна або печі практично марно, тому що до кінця жнив всі знову буде брудним. Тому замкніть нижній вихід димоходу або закрийте сам камін. Якщо дверей немає, знайдіть якусь вставку, яку можна було б використовувати як заглушку. Це обов'язкова умова, так як звалюються зверху обривки сажі бувають настільки великі, що створюють величезні хмари бруду, здатні навести чорноту на все приміщення.
2
Купіть в будівельному магазині спеціальний йоржик для прочищення труб. Не використовуйте намотану ганчірку на швабру, як часто це робили раніше і роблять зараз. Ви не оберете ганчірок і не зможете якісно прибрати сажу з труби. Набагато простіше і згодом економічніше буде придбати один очищуючий набір з йоржика і змінних щіток.
3
Використовуйте звичайні миючі засоби або купіть спеціалізоване для боротьби з сажею. У кожному разі, починати варто з самої труби, поступово опускаючись нижче вздовж неї. Робіть розмах при чищенні 10-15 сантиметрів, міняючи кожні 10-15 секунд сторону, якій проводиться чистка. Після того як один такий відсік повністю очищений, обов'язково мийте йоржик перед наступним. Якщо ж ви виробляєте лише суху чистку, тоді просто терти наросшие верстви сажі і в міру необхідності очищайте щітку.
4
Одягайте хоча б захисні окуляри при чищенні другий знизу частини димоходу . Найкраще при собі мати повноцінну маску, так як дана процедура дійсно небезпечна. Після того як ви пройдете повністю всі стіни, варто ще раз пройтися уздовж труб, змивши залишки засобу для чищення.