Як зробити ньютоновскую рідина. Ньютоновская рідина.

Ньютоновская рідина - це будь-яка рідина , протягом якої відбувається згідно закону в'язкого тертя Ньютона. Згідно з цим законом, рідина продовжуватиме володіти текучими властивостями в незалежності від того, які сили діють на нього. Зробити ньютоновскую рідина неймовірно просто.
Інструкція
1
Прикладів вже готових (!) Ньютоновских рідин в побуті величезна кількість. Це і вода, і рослинне масло, і молоко. Безліч інших прикладів можна придумати, якщо навіть походити по вулиці або квартирі. Яка б сила ні діяла на воду, масло або молоко, вони все одно збережуть свій рідкий стан, будь то перемішування, переливання і інше фізичний вплив.
2
Інша справа - це неньютонівські рідини. Їх особливість полягає в тому, що їх текучі властивості коливаються в залежності від швидкості її струму. Неньютонівської рідина легко отримати, змішавши воду з харчовим картопляним/кукурудзяним крохмалем.
Звичайні рідини розтікаються, переливаються, відрізняються легкої проникністю. Але існують субстанції, здатні займати вертикальне положення і навіть витримувати вагу людини. Іменуються вони неньютоновскими рідинами.
Існують емульсії, в'язкість яких мінлива і залежна від швидкості деформації. Суспензій з властивостями, що суперечать законам гідравліки, розроблено багато. Їх використання набуло широкого поширення в хімічній, переробній, нафтової та інших галузях сучасної промишленності.К числу неньютоновскіх рідин можна віднести стічні бруду, зубну пасту, рідке мило, бурові розчини і пр. Зазвичай ці суміші неоднорідні. У їх складі містяться великі молекули, здатні утворювати складні просторові структури. Винятками є суспензії, приготовлені на базі картопляного або кукурудзяного крохмалю.

Приготування неньютонівської рідини в домашніх умовах

Для створення емульсії потрібно вода і крохмаль. Зазвичай інгредієнти використовуються в рівних частинах, але іноді співвідношення становить 1: 3 на користь води. Після змішування виходить рідина, що нагадує по консистенції кисіль і володіє цікавими характерістікамі.Еслі в ємність з емульсією повільно покласти предмет, результат буде аналогічним зануренню речі в фарбу. Добре розмахнувшись і вдаривши по суміші кулаком, можна відзначити зміни її властивостей. Рука відскочить, як від зіткнення з твердою речовиною. Вилита з великої висоти емульсія, стикаючись з поверхнею, скупчується грудками. На початку струменя вона буде текти, як звичайна рідина. Інший експеримент - повільно засунути руку до складу і різко стиснути пальці. Між ними утворюється тверда прослойка.Можно помістити кисть до зап'ястя в суспензію і спробувати її різко витягнути. Існує величезна ймовірність, що ємність з емульсією підніметься разом з рукою.

Використання характеристик неньютонівської рідини в створенні Лизуна

Перша така іграшка була створена в 1976 р Вона знайшла величезну популярність завдяки своїм незвичайним властивостям. Лизун був одночасно еластичним, плинним і мав можливістю безперестанку трансформуватися. Подібні якості зробили попит на іграшку колосальним серед дітей та дорослих.

Сипучі піски - неньютоновская рідина пустелі

Вони володіють в одночас властивостями твердих і рідких тіл завдяки незвичайної конфігурації піщинок. Що знаходиться під хиткими пісками потік води збиває пухкий шар піщинок до того моменту, поки маса забрів на низ подорожнього ні обрушує структуру. Пісок перерозподіляється і починає засмоктувати людини. Спроби вибратися самостійно приводять до розрідження повітря, з титанічною силою тягне ноги назад. Зусилля, потрібне для вивільнення кінцівок в цьому випадку можна порівняти з вагою машини. Щільність сипучих пісків більше щільності підземних вод. Але плисти в них не можна. Через підвищеної вологості піщинки утворюють в'язку субстанцію. Будь-яка спроба рухатися викликає потужну протидію. Піщана маса, що переміщається з низькою швидкістю, не встигає заповнити порожнину, яка утворюється за зрушеним предметом. В ній утворюється вакуум. У відповідь на різкі рухи суспензія твердне. Пересування в сипучих пісках є можливим тільки в тому випадку, коли воно здійснюється дуже плавно і повільно.