Як привчити дитину до його ліжка.

Навчити дитини засипати одному у власній ліжка - завдання непросте. Причому підхід повинен бути грамотним і серйозним. Дитині необхідно звикнути засипати в своїй ліжка. Крім того, процедура повинна вкоренитися в його свідомості, як приємний і незмінний процес.
Вам знадобиться
  • Дитяче ліжечко, м'яка іграшка.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що для дитини будь-яка зміна звичного стану речей - це стрес. Тому заздалегідь продумайте весь план дій. Постарайтеся зробити так, щоб процес звикання вашого чада спати одному, протікав у вигляді гри або забавного пригоди. Тоді все пройде безболісно і ваші син чи донька зможуть легко пережити зміни.
2
Налаштуйтеся на те, що вам доведеться вислуховувати істерики дитини і витирати його горючі сльози. Маленькі діти вперті й не бажають без бою здавати свої позиції. Тому не здавайтеся і не поступайтеся дитячим капризам.
3
Привчіть дитини засинати в один і той же час. Перед сном заспівайте малюкові його улюблену пісеньку з мультика, розкажіть казку, зробіть масаж. Можете покласти до нього в ліжко м'яку іграшку.
4
Якщо малюк відмовляється спати самостійно і вдається до вас з дитячої, то поставте його ліжко поруч зі своєю. Приберіть всі перепони між вашою і його ліжками. Попередньо зніміть з дитячого ліжечка одну стінку. У дитини повинно скластися враження, що він продовжує спати разом з вами, хоча спати він буде на власній ліжка. Спіть так протягом місяця, але якщо відчуєте, що малюк ще не звик, продовжите цей термін.
5
Дитина повинна звикнути до ліжка, матрацу, подушці і ковдрі. У його свідомості повинно вкоренитися, що це саме його ліжечко. Полюбити своє спальне місце або принаймні не бояться його. Кладіть дитини в його ліжко, самі лягайте з ним поруч - на свою. Втілюючи, що ви заснули. З часом малюк почне заспокоюватися, повірить, що мама нікуди не піде і буде спокійно засинати.
6
Пізніше поверніть стінку ліжка на місце. Саму ліжко нікуди не сдвигайте. Тепер між мамою і малюком буде перепона - стінка ліжка. Так спите протягом двох тижнів.
7
Після закінчення цього часу починайте відсувати дитяче ліжечко. Спочатку відстань між вашим і його спальним місцем повинно бути не більшим. Таким, щоб при необхідності, ви легко змогли дотягтися до вашого янголятка рукою. На цьому етапі ваше чадо звикне спати самостійно, але у нього ще залишиться бажання бачити маму поруч із собою.
8
Поступово відсувайте спальне ложе дитини на метр від своєї ліжка. Незабаром можна буде поставити ліжко малюка в дитячу кімнату.