Як розганяти процесор. Як підвищити чистоту процесора.

Якщо ви граєте в комп'ютерні ігри або займаєтеся монтажем відео і вас не влаштовує швидкість роботи вашого комп'ютера, ви можете збільшити продуктивність роботи вашої машини і при цьому не понести при цьому матеріальних затрат. Для цього ви повинні проробити так званий "розгін" (overclocking) процесора . Зробити це можна підвищенням частоти системної шини (FSB).
Інструкція
1
Увійдіть в BIOS материнської плати, для цього натисніть клавішу "Del" на клавіатурі на початку завантаження комп'ютера.
2
Знайдіть в BIOS відповідний розділ меню, який відповідає за зміну частоти системної шини, це може бути FSB Frequency, Host Frequency або Host Speed (оскільки в різних материнських платах назви цього пункту меню можуть відрізнятися, пошукайте в інструкції до материнської плати , як називаються шукані опції в BIOS вашої моделі).
3
Підніміть частоту системної шини на 5-10 відсотків, потім збережіть встановлені зміни і перезавантажте комп'ютер. Якщо все нормально, система запуститься з більш високою частотою системної шини і процесора .
4
Після завантаження операційної системи запустіть програму CPU-Z і переконайтеся, що тактова частота процесора збільшилася.
5
Перевірте процесор на стабільність роботи, використовуючи, наприклад, програму для перевірки швидкодії відеокарт 3DMark або ж зробіть стиск архиватором декількох сот мегабайт даних.
6
Якщо тестування системи пройдено, і вона веде себе стабільно, перезавантажитеся і почніть все заново: зайдіть в BIOS, ще збільште частоту FSB, збережіть зміни і протестуйте систему. Якщо ж під час тестування система зависла або перезавантажилась, поверніться на ту частоту системної шини, коли система працювала стабільно.
Зверніть увагу
Кожна модель материнської плати має свої особливості, тому перед розгоном процесора є сенс знайти і почитати в інтернеті про відповідний досвід ентузіастів оверклокінгу стосовно вашої материнської плати.
Корисна порада
При розгоні стежте за температурою процесора, її можна побачити за допомогою фірмових програм заводу-виробника материнки або подивитися в BIOS.