Як запобігти появі цвілі.

Цвіль, яка покриває багато поверхні наших осель, багатьом здається неприємною, але нешкідливою. А між тим вона може викликати у людини найтяжкі захворювання, такі як астма, алергія і навіть рак. Ні в якому разі не слід жити в цвілому приміщенні або користуватися ванною, зарослої грибком. Однак вивести цвіль надзвичайно важко, простіше спочатку запобігти її поява . Для цього потрібно не лінуючись дотримуватися суворі правила збирання та вентиляції вашого будинку.
Інструкція
1
Найчастіше цвіль живе і розмножується у вологому середовищі. Тому часто вона виникає у ванній кімнаті, де постійно пар і вогкість. Щоб цього не сталося, регулярно провітрюйте ванну, витирайте насухо стіни і підлогу після того, як користувалися душем. Весь час просушуйте килимок у ванній і туалеті, особливо якщо він вбирає вологу. Слідкуйте, щоб не засмічувати вентиляційний отвір, періодично прочищати його. Не лінуйтеся чистити навіть такі вузькі місця, як затірку між кахляними плитками і гумову прокладку між ванною і стіною (робити це можна ватяними паличками, вимоченими в рідиною для чищення або антисептику). Також намагайтеся не сушити у ванній білизна, особливо крупне, краще це робити на балконі або в коридорі.
2
Не зберігайте в будинку або квартирі старий мотлох, який вбирає в себе вологу і є розсадником пилу і грибка. Як правило, це старі ковдри, паласи, м'які іграшки, а також всіляка паперова продукція: газети, журнали. Періодично проводите ревізію і викидайте все пилозбірники і можливі джерела цвілі. До них також належать стара взуття та одяг, яку запихали на антресолі, заздалегідь не випрані і не висушивши.
3
Після вологого прибирання в квартирі обов'язково витирайте насухо всі кути, стежте, щоб волога не потрапляла на шпалери, якщо вони у вас паперові. Постійно провітрюйте кімнати і кухню, якщо є можливість - користуйтеся кондиціонером або вентилятором. Коли приходите з вулиці в волглой одязі, не прибирайте її в шафу, поки вона не просохне. Те ж саме відноситься до взуття: її краще сушити спеціальними електросушарці, особливо навесні і восени.
4
Кухня, завдяки раковині і плиті, теж вважається місцем підвищеної вологості. Якщо є можливість, над мийкою зробіть "кишеню" з кахельної плитки, щоб бризки не потрапляли на шпалери. Регулярно протирайте кахель насухо, як і раковину. Над плитою краще встановити витяжку. Стельове покриття повинне бути моющимся, як і шпалери. Однак ідеальний варіант - використання на стінах кухні кахлю або побілки замість шпалер, особливо паперових.
Зверніть увагу
- Занадто багато квітів і рослин в одній кімнаті підвищують вологість приміщення і можуть служити причиною появи цвілі. - На балконі, особливо якщо він відкритий, не повинна застоюватися волога. Передбачте жолоби і покрийте підлогу водонепроникною поверхнею.
Корисна порада
- Підтримуйте в будинку теплий і в міру сухий клімат, тоді цвіль не з'явиться.