Як пофарбувати тканину.

Все речі рано чи пізно втрачають первісну яскравість кольору. Однак будь-який одяг можна відновити, повернувши початковий відтінок за допомогою фарбування. Пофарбувати тканину можна і в домашніх умовах, без послуг фахівців.

Перед фарбуванням одягу слід перевірити кишені, зняти гудзики, прибрати металеву блискавку, прикраси. Підклад внизу краще розпороти, в іншому випадку між ним і верхнім шаром буде затримуватися повітря, і річ під час фарбування може спливти. Для того щоб рівномірно розподілити колір, необхідно попередньо розпороти все шви. Перед тим як приступити до процесу фарбування тканини, слід видалити будь-які види плям з одягу. Після того як всі плями, навіть жирні будуть видалені, слід випрати вашу річ в теплій мильній воді, віджимаючи, викручувати не потрібно. Вологий одяг схильна більш рівномірною пропитке фарбою, ніж суха. Іноді тканину необхідно попередньо знебарвити. Для цього варто прокип'ятити її півгодини в "Персоль", який розлучається в гарячій воді. Якщо з першого разу не вдалося повністю знебарвити одяг, процедуру слід повторити, додавши в окріп ще одну пачку порошка.Для фарбування тканини в домашніх умовах варто використовувати оцинковану і емальований посуд великого обсягу, без будь-яких тріщин. Посуд має вміщати до 30 разів більше маси сухого одягу. Процес фарбування тканини складається з декількох етапів.

  1. Спеціальний барвник висипається в марлю і розводиться в теплій воді (200-300 мл.). У посуд додається повний обсяг води, потім в неї опускається розправленими тканину для фарбування, і отриманий розчин доводиться до кипіння.
  2. Розчин кип'ятиться протягом 15-20 хвилин, потім в нього додається кухонна сіль (2-5 ст. Ложки) , щоб посилити яскравість кольору. Чим світліше вам необхідний відтінок, тим менше солі коштує всипати, і навпаки. Найбільше солі потрібно для того, щоб пофарбувати тканину в чорний колір. Під час кип'ятіння слід постійно перемішувати тканину за допомогою дерев'яної палиці або щипців. Процес кип'ятіння триває 30 хвилин.
  3. Коли вода охолоне, тканину необхідно добре прополоскати в чистій воді. Спочатку в теплій, потім в прохолодною. Тканина з вовни з натурального шовку бажано полоскати у воді з додаванням оцтового розчину, щоб закріпити отриманий відтінок.
  4. Забарвлене виріб слід сушити, повісивши на плічка, щоб виключити появу плям.