Як очистити нагар на сковороді. Очистити сковороду від нагару.

Більшість господинь стикається з такою поширеною проблемою, як нагар на чавунній сковороді. Виглядає він дуже непривабливо і являє собою значний шар чорної окалини, яку практично неможливо очистити механічним способом.
Вам знадобиться
 • - кальцинована сода і два флакони рідкого паперового клею
 • - господарське мило
 • - засіб для прочищення засмітилися каналізаційних труб типу «Кріт»
Інструкція
1
Очистити нагар на сковороді можна старим перевіреним методом. Візьміть досить містку посуд, в якій повністю могла б поміститися сковорода. Налийте в неї воду, приблизно 4-5 літрів, додайте три склянки кальцинованої соди і два флакони рідкого паперового клею. Також можна використовувати канцелярський клей або рідке скло.
2
Ретельно перемішайте і доведіть отриману суміш до кипіння. Після того, як очищаюча суміш закипить, опустіть в неї сковороду. Залежно від ступеня забрудненні сковороди, її слід кип'ятити кілька годин. Під час подібної процедури виділяються не дуже приємні для нюху пари, тому її слід проводити з працюючою витяжкою або з відкритим навстіж вікном.
3
Якщо забруднення не надто серйозні, то очистити нагар на сковороді можна за допомогою звичайного господарського мила. Знову ж вам знадобитися велика посудина, в якій змогла б поміститися сковорода.
4
Натріть половину бруска господарського мила на крупній тертці, висипте його в каструлю, залийте водою і дайте закипіти. Опустіть туди ж сковороду і кип'ятіть протягом 20 хвилин. Дайте сковороді охолонути в цій мильній воді, а потім ретельно протріть її щіткою або мочалкою.
5
Дуже ефективним засобом очищення сковороди від накипу є використання засобу для прочищення засмітилися каналізаційних труб типу «Кріт». Воно являє собою дуже сильну луг, яка була спеціально розроблена для роз`їдання різної органіки і жирної бруду. Дуже акуратно налийте подібний засіб в сковороду, розбавте водою і злийте.
6
Обов'язково під час процедури очищення надягайте захисні рукавички і працюйте на балконі або з працюючою витяжкою, оскільки пари миючого засобу досить токсичні. Після очищення ретельно промийте сковороду під проточною водою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wjjEIbjhcGY
З часом на часто використовуваної для приготування їжі сковороді утворюється нагар. Природно, такий вид не надає сковорідці привабливості, а значить, з нагаром потрібно рішуче боротися.
Вам знадобиться
 • - сковорода,
 • - каструля,
 • - вода,
 • - пральний порошок,
 • - сода кальцинована,
 • - металева мочалка,
 • - сіль,
 • - поролонова губка,
 • - засіб для миття посуду.
Інструкція
1
Наберіть в каструлю води так, щоб на 10 см не доходила вода до її краю. Це необхідно для того, щоб вода не вихлюпнулася з ємності.
2
Закип'ятіть воду.
3
Додайте в неї дві жмені кальцинованої соди і одну жменю прального порошку.
4
Опустіть в розчин соди і порошку сковороду і кип'ятіть на повільному вогні години дві. Звичайно, може знадобиться більше часу.
5
Витягніть з каструлі сковороду.
6
Потріть її металевою мочалкою, додавши на цю «губку» трохи солі.
7
Нанесіть на поролонову губку трохи засобу для миття посуду і гарненько потріть сковорідку.
8
Промийте сковороду гарячою проточною водою.
Зверніть увагу
Серед засобів побутової хімії є чимало тих, дія яких спрямована на боротьбу з нагаром та іншими утвореннями на посуді. Як правило, ці хімічні засоби дуже агресивні: вони вмить роз'їдають нагар, жирові відкладення та інші освіти. Але використовувати такі продукти побутової хімії без рукавичок ні в якому разі не можна! Більш того, при їх застосуванні рекомендується відкрити вікна, оскільки дані хімічні засоби вкрай токсичні. Взявши до уваги всі запобіжні заходи, зазначені в інструкції, можна не тільки себе убезпечити, але і домогтися бажаного результату - ідеальної чистоти сковорідки.
Корисна порада
Набагато легше щось запобігти, ніж після боротися з наслідками і самою проблемою. Це справедливо і щодо утворення нагару. Щоб запобігти утворенню нагару, купивши нову тефлонову сковороду, з нею слід виконати ряд маніпуляцій: налийте в нову сковорідку воду і прокип'ятіть її. Злийте воду. Капніть на дно сковорідки крапельку масла і розмажте його по всій площині дна. Така первинна обробка збереже привабливий зовнішній вигляд вашої сковороди надовго, запобігши утворення нагару.