Як знайти співвідношення.

Поняття " співвідношення " використовують у різних областях знань. Громадські науки вивчають співвідношення кількості чоловіків і жінок, які працюють і безробітних. В економіці популярно співвідношення попиту та пропозиції. В бізнесі оцінюють співвідношення позикового і власного капіталу. В математиці досліджують співвідношення сторін геометричних фігур. У спорті цікаво співвідношення зросту і ваги людини. У загальному значенні співвідношення - це коефіцієнт, що дозволяє оцінювати різницю між величинами. В якості ілюстрації знайдемо співвідношення пройденого і залишився шляху машини, що переміщається з одного міста до іншого.
Інструкція
1
Визначте шлях, пройдений машиною. Припустимо, машина пройшла 120 км.
2
Визначте шлях, який залишилося пройти машині. Нехай залишилося пройти 100 км.
3
Знайдіть співвідношення між пройденим і залишилися шляхом. 120 км ділимо на 100 км, отримуємо 1,2.
4
Зробіть висновки. Оскільки величина співвідношення більше 1, машина проїхала більше половини необхідної відстані. Пройдений шлях в 1,2 раза перевищує решту шляху.
Зверніть увагу
Щоб водієві машини вистачило води і їжі на весь шлях, він повинен стежити за співвідношенням між з'їденої і залишилася їжею. Це співвідношення має відповідати співвідношенню між пройденим і залишилися шляхом.
Корисна порада
Для різних явищ життя вчені розробили бажані співвідношення, до яких треба прагнути для найбільшої ефективності процесу. Такі бажані співвідношення зведені в таблиці, розміщені в довідниках. Наприклад, відомі бажані співвідношення зросту і ваги людини. Відхилення від цих значень в ту або іншу сторону показує фахівцям, що можна улучшіть.Еслі б ви захотіли оцінити, добре це чи погано - співвідношення 1,2 для машини, то мали б звернутися до відповідного довідника. У практичній діяльності люди на власному досвіді пізнають, які співвідношення є хорошими, навіть якщо вони не зазначені ні в яких таблицях. Наприклад, якщо шлях з одного міста в інше займає 2 дні, водій машини з досвіду може знати, що в перший день слід проїхати більше, ніж у другій, бо накопичується втома. І чим вище співвідношення, тим краще. Він може їхати так, щоб на кінець 1-го дня співвідношення пройденого і залишився шляху виявилося не менш 1,8.Наблюденія можуть підказати вам найкращі співвідношення для будь-яких справ вашого життя.