Як зваляти квітка.

Серед сучасних рукодільниць все більшої популярності починає набирати мистецтво валяння - створення різних виробів з повсті. Серед таких виробів можуть бути найрізноманітніші речі - від біжутерії, брошок та головних уборів до шарфів, шапок і предметів одягу, не рахуючи іграшок, невеликих скульптур і домашнього начиння. У цій статті ми розповімо, як в техніці мокрого валяння виготовити власними руками красиву лілію. Таку лілію можна використовувати у вигляді брошки, прикраси у волосся або подарунка близьким друзям.
Інструкція
1
Придбайте спеціальну шерсть для валяння зеленого, білого і жовтого відтінків. Також вам буде потрібно пакувальний поліетилен, мильний розчин в пульверизаторі, ножиці, шпилька і голки для валяння.
2
Візьміть нешироку пасмо зеленої вовни і розірвіть її на шість шматочків рівного розміру. Укладайте волокна шерсті у формі зірки, починаючи від центру, на лист пакувального поліетилену, щоб сформувати чашелистики квітки.
3
Волокна вовни потрібно укладати пошарово, поки товщина кожної пасма не буде достатньою. Достатньо трьох-чотирьох шарів вовни для того, щоб виріб був міцним.
4
Після того, як пасма будуть покладені, з пульверизатора змочіть шерсть мильним розчином. Пальцями защипують кінчики листя, роблячи їх вузькими і гострими. Поверх зірочки накладіть ще один лист поліетилену, і закрутіть вийшла конструкцію в трубочку.
5
Перев'яжіть її гумкою і почніть катати по столу долонями вперед-назад. Прокатати трубочку потрібно багато раз, для того щоб шерсть почала звалюватися. Зніміть гумку, розгорніть поліетилен і витягніть заготовку. Тріть її пальцями і долонями, бгають і катайте, поки шерсть не стане щільніше.
6
Переконайтеся, що вся поверхня зірочки повністю звалялася. Прополощіть заготовку під струменем холодної води. Поки заготовка не висохла, надіньте її серединкою на палець і покрутіть навколо нього, щоб зробити її об'ємною. Після цього покладіть чашелистики сушитися і починайте працювати над пелюстками.
7
Візьміть білу шерсть і починайте викладати тонкі волокна на поліетилен. Продовжуйте викладати волокна, укладаючи шари перпендикулярно один одному, поки шар вовни не стане досить густим і щільним. Надайте фігурі форму круга.
8
Потім в центр фігури з білої шерсті помістіть кілька волокон зеленої вовни, надавши їм форму зірки і направляючи від центру до краю. Змочіть заготовку мильним розчином, як і минулого разу, і сформуйте пальцями рівне коло. Потім знову накладіть зверху лист поліетилену, скрутіть в трубочку і зв'яжіть гумкою, а потім багаторазово прокатайте трубочку долонями по столу.
9
Додавайте фігурку між долонями і сформуйте пелюстки. Для цього спочатку надайте колі форму трикутника, потягнувши його з трьох сторін. Зробіть кінчики трикутників гострими і витягнутими. Покрутіть заготовку навколо пальця, щоб вона стала об'ємніше, зберіть в кульок і стисніть в долоні.
10
Промийте пелюстки і покладіть сушитися. Поки перші три пелюстки сушаться, зробіть точно таку ж другу фігуру з трьох пелюсток із зеленими прожилками.
11
Для створення маточки квітки візьміть невелике пасмо жовтої вовни, окропити її розчином і, склавши в кілька разів, прокатайте по поліетилену. Промийте товкач у воді.
12
Дочекайтеся висихання всіх деталей квітки. Заправте нитку в голку і зшийте всі деталі разом. У самому низу повинні знаходитися чашелистики, потім більші пелюстки, потім більш дрібні пелюстки, і нарешті, в центр лілії пришийте товкач. На звороті квітки ви можете закріпити шпильку для брошки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W5nd4CzmVXg