Як реставрувати фото.

Цифрові фотоапарати увійшли в наше життя не так давно, і у багатьох людей в сімейних архівах зберігаються цінні та пам'ятні старі фотографії. На відміну від сучасних цифрових знімків, ці фотографії існують в одному екземплярі і незмінно зношуються з роками, вицвітаючи і вкриваючись тріщинами, розривами і плямами. Використовуючи сучасні графічні редактори, ви можете навчитися реставрувати старовинні фотографії, повертаючи їм в цифровому форматі первісний свіжий вигляд.
Інструкція
1
Для початку відскануйте фотографію у великій якості. Подивіться, що саме на фотографії потрібно ретушувати і реставрувати.
2
Починайте корекцію фотографії з найбільших і помітних дефектів - з тріщин, слідів від розривів і склейки, плям, і так далі. Для цього на панелі інструментів Фотошопа виберіть Healing brush tool і виправте цим інструментом серйозні недоліки фотографії.
3
Переходячи до більш дрібним і тонким деталям, використовуйте інструмент Spot healing brush. Також вам допоможе інструмент Clone Stamp. Ці інструменти дозволять акуратно ліквідувати дрібні і точкові дефекти, а за допомогою інструменту штампа можна непомітно і якісно прибрати великі недоліки навіть на обличчі зображеної людини.
4
З натиснутою клавішею Alt клікніть мишею на те місце, з якого ви візьмете копію фону для штампа, і зафарбуйте їм недолік. Для початку постарайтеся привести в порядок фон і одяг людини, і тільки в останню чергу переходите до редагування особи.
5
Нерідко буває так, що з якихось причин деякі фрагменти фотографії виявляються загубленими - наприклад, у зображеної людини відсутній одне око або частину обличчя. Тут вам теж допоможе Фотошоп.
6
Якщо у людини на фото бракує одного ока, виділіть область з другим оком і скопіюйте на новий шар (Layer via copy). Трансформуйте очей, використовуючи Edit> Free Transform, і відобразіть очей по горизонталі (Flip horizontal).
7
Додайте копію на потрібному місці особи і зменшіть прозорість шару з копією очі. В режимі зменшеної прозорості співвіднесіть становище очі з попереднім, а потім поверніть прозорість на рівень 100%.
8
У режимі маски шару зафарбуйте м'якої чорної пензлем ті області, які потрібно ліквідувати на фотографії. Відновіть дрібні деталі, використовуючи Clone Stamp і інструмент деформації.
9
Після виправлення всіх дефектів відкрийте меню фільтрів і зменшіть рівень шуму (Reduce Noise), а потім відновіть чіткість зображення. В розділі Curves встановіть підходящі положення кривих, щоб фотографія стала яскравіше і жвавіше.
Час не щадить фотографії , вони старіють, вицвітають, покриваються тріщинами, попросту псуються. Відновлення старого фото у професіонала може виявитися дуже дорогим, але ви можете зробити це і самостійно, оволодівши навичками роботи в графічному редакторі.
Вам знадобиться
  • - старі фотографії
  • - сканер
  • - графічний редактор
Інструкція
1
Відберіть потрібні фотографії і оцифрує їх за допомогою сканера. При скануванні спробуйте виставити максимально можливий дозвіл, щоб скоротити втрату інформації. Якщо у вас немає сканера, ви можете перефотографувати знімки цифровою камерою, але якість їх при цьому помітно постраждає.
2
В якості графічного редактора ви можете використовувати як відомий всім Adobe Photoshop, так і безкоштовну його альтернативу GIMP. Майже всі редактори мають в наборі своїх інструментів опцію «автоматичне поліпшення фотографії ». Після натискання на її кнопку, програма аналізує знімок і автоматично коригує такі параметри, як яскравість, контрастність, рівні, насиченість кольору.
3
Але головна біда старих знімків - тріщини і заломи, що утворилися на них за довгий час. Усунути їх можна за допомогою інструменту «клонування», копіюючи в пошкоджені області інформацію з довколишніх ділянок фото. Вкажіть програмі область знімка, з якого їй належить копіювати інформацію кліком миші, утримуючи клавішу Alt і замалюйте акуратно всі пошкодження.
4
Ретуш фотографій справа нешвидка і досить копітка. Цілком може статися так, що над першою фотографією ви проб'є цілий день і навіть довше. Але поступово ви наб'єте руку, відновлення знімків піде набагато швидше і буде, до того ж, приносити чимало задоволення.