Як правильно тримати дитину.

Правильне тримання малюка на руках допоможе не тільки убезпечити його, а й сприятиме правильному фізичному розвитку. Існують певні правила від дитячих педіатрів, як потрібно правильно тримати дитину на руках.
Інструкція
1
Дитину грудного віку потрібно не тільки вміти правильно тримати, а й знати, як правильно піднімати з положення лежачи. Якщо дитина лежить на спині, одну руку покладете під шию і голову, іншу під його поперек. Піднімайте дитини, прямуючи тілом до нього, щоб відстань між вами і малюком і його зависання в повітрі були мінімальними для відчуття комфорту. З положення лежачи на животі дитини піднімають, підклавши одну руку під його груди, іншу під животик.
2
Тримаючи на руках малюка, забезпечте в будь-якому його положенні підтримку шиї і голови. Особливу увагу цього моменту приділяйте перші три місяці життя дитини, поки м'язи його шиї НЕ зміцніють. Уникайте запрокідиванія головки малюка назад!
3
Швидко і різко малюка піднімати, опускати ні в якому разі не можна. Не можна також брати дитину однією рукою. Не тягніть його за ручки, коли збираєтеся взяти собі на руки.
4
Правильних положень дитину на руках у батьків - безліч. Ви з них зупиняйтеся на тих, які зручні для вас і комфортні для дитини. «Стовпчиком» тримайте малюка у вертикальному положенні однією рукою, підтримуючи його голову, повернену до вашого плеча, інший - під сідниці. У цьому ж положенні потримайте дитину якийсь час після їжі.
5
Тримайте малюка в положенні «на стегні», підтримуючи рукою під грудьми, прісажівая його тільце до себе на стегно; обличчям вперед, коли ви тримаєте його однією рукою під грудьми, другий під сідницями; на руках обличчям до себе (головою дитина лежить на вашому ліктьовому згині, друга рука підтримує його під сідниці); на руках обличчям вниз (підтримуєте ліктьовим згином шию і груди дитини, друга рука знаходиться між ніжок і підтримує його під животом).
6
Коли м'язи шиї дитини зміцніють, починаючи з тримісячного віку, ви можете тримати його в позі «по-циганськи», тобто обличчям вниз, а тіло дитини горизонтально знаходиться на вашому стегні. Причому тримати таким чином малюка, підтримуючи під груди рукою, слід то на одному вашому стегні, то на іншому. Така позиція допомагає формуватися тазостегновому суглобі малюка і є хорошою профілактикою м'язової дисплазії.