Як накрахмалить тканину. Накрохмалена тканина.

Існує два основних методи накрохмалити тканина: жорстке крахмаленія і звичайне. Як правило, жорсткий метод використовується для манжетів, комірців та інших елементів. Звичайним методом крохмалять всі інші речі, кількість крохмалю залежатиме від типу вашої тканини.

При простому способі вам буде потрібно крохмаль. Самий звичайний крохмаль - це картопляний, який можна знайти в будь-якому магазині. Також існує пшеничний і кукурудзяний. Його теж можна застосовувати при накрохмалювання виробів. Для тонкого типу тканини, таких як шифон, тюль, батист, марля, достатньо від шести до дев'яти грам крохмалю на один літр води, для щільних вистачить десяти або дванадцяти грам. Для того щоб домогтися найбільшої щільності, слід додати трохи більше крохмалю.

  1. Для постільної білизни, блузок і суконь (м'яка тканина) слід розвести одну або пів чайної ложки крохмалю на один літр води.
  2. Серветки, скатертини і чоловічі сорочки крохмалять розчином (полужесткая тканина) - одна столова ложка крохмалю на один літр води.
  3. Для манжетов і комірців (жорстка тканина) необхідно розвести дві їдальні ложки на один літр води.

Тепер потрібно приготувати клейстер - крохмаль розлучається в холодній воді, потім слід додати гарячу воду і ретельно переміщати, щоб позбутися від згустків. За консистенцією клейстер повинен бути прозорого кольору і тягучим. Якщо розчин помутніє, необхідно його прокип'ятити протягом п'яти хвилин. У готовий склад додається ще трохи води і кладеться виріб, який потрібно накрахмалить. Після обробки одяг акуратно віджимається і сушиться. Сушити накрохмалену тканину, слід, злегка оприснув водою. Потім виріб повинен відлежатися протягом декількох годин і розладнається праскою. Даний метод підходить для подолом спідниць з воланами і інших об'ємних ізделій.Для того щоб накрахмалить тканину методом жорсткого крахмаленія, вам будуть потрібні додаткові компоненти. Добавками є рисовий або маїсовий крохмаль, борна сіль натрію. Крохмаль (50 гр.) Розлучається на один літр холодної води. Розчин повинен нагадувати крохмальної молоко. Сіль натрію (15 гр.) Розчиняється окремо в гарячій воді в склянці, потім охолоджується і додається в розчин з крохмалем. Настоюється протягом одне або двох годин. Коли суміш буде готова, в неї можна опускати виріб. Потім одяг віджимається і розправляється на чистій білій тканині. Вологе виріб необхідно відпрасувати.

Надати матеріалу щільність і поліпшити зовнішній вигляд можна за допомогою звичайного крохмалю. Речі після накрохмалювання менше мнуться і забруднюються, так як матеріал починає відштовхувати бруд і вологу. Щоб надати форму одязі, можете скористатися будь-яким зручним для вас способом.
Інструкція
1
Щоб білизна вийшло лише злегка підкрохмаленим, розведіть в літрі води всього 2,5 г крохмалю. Ретельно перемішайте і занурте річ на кілька хвилин в розчин, трохи відіжміть і просушіть. Таким методом обробляють: нижнє білизна , піжами і натільні сорочки.
2
Білизна вийде трохи жорсткіше, якщо в літр води додати 8 г крохмалю. Дана концентрація використовується для накрохмалювання блузок, суконь, тюлю та комплектів постільної білизни. Не забувайте дотримуватися дозування крохмалю, тоді речі будуть приємні на дотик.
3
Для накрохмалювання чоловічих сорочок (манжетов і комірців) використовуйте розчин високої концентрації, приблизно 5 ч ложок на літр холодної води. Ретельно розмішайте і додайте в крохмальний розчин буру. Перш ніж вводити буру, її потрібно розвести в склянці гарячої води (1 ч. Ложка на склянку окропу), потім остудити і ввести при постійному помішуванні в розведений крохмаль. Почекайте близько 60 хвилин, розчин повинен настоятися, по закінченню часу перемішайте його ще на раз і ретельно просочіть рукава і манжети сорочки. Після обробки в крохмалі обов'язково пропрасуйте виріб.
4
Існує і спосіб для ледачих. Розведіть крохмаль у воді (5г або 16 г на 30-40 мл води). Отриманий розчин додайте у відсік для кондиціонера, коли пральна машинка буде брати воду, крохмаль зіллється в барабан. Таким способом речі будуть лише злегка підкрохмалити. Для посилення жорсткості можете додати трохи більше крохмалю, але не перестарайтеся. Підібрати точне дозування неможливо з першого разу, адже всі машинки беруть різну кількість води, а відповідно і концентрація крохмалю може істотно відрізнятися.
5
Продаються і спеціальні порошки і рідини, які використовуються як при ручному пранні, так і при машинної. Додавайте їх у відповідність до вказівок на упаковці. Намагайтеся дотримуватися точне дозування, щоб не довелося переполасківать білизна .