Як виспівувати голос. чи можна распеть голос.

  •  Співати може навчитися кожен - але при цьому ви повинні пам'ятати, що хороших результатів в співі можна досягти тільки при постійних тренуваннях і вправах. Вокаліст повинен регулярно розспівуватися, щоб не втрачати форму і удосконалювати свою майстерність. Правильна розспівування допоможе зберегти зв'язки в здоровому стані і зробить ваш голос сильніше і красивіше. Підготуватися до співу вам допоможе ряд вправ для розігріву зв'язок і тренування голосу.
  •  Одне із вправ, корисних для будь-якого вокаліста, - це мукання. Ляжте або сядьте в зручну позу і повністю розслабтеся.
  •  Починайте рівномірно і спокійно видавати звук «м-м-м», уявляючи, що ваша голова прив'язана до стелі мотузкою. Робіть звук якомога більш натягнутим, а потім міняйте інтонацію і продовжуйте «мукати» по-новому. Виконуйте цю вправу близько трьох хвилин, після чого переходите до наступного, яке дає хороше навантаження на зв'язки.
  •  Наберіть повітря в легені і промовте набір звуків: «ВФ-ВФ-ВФ». Вимовляєте звуки злито, не пориваючи їх між собою і розгойдуючи ноти. Спочатку звук може бути нестабільним і нерівномірним, але з часом ви повинні домогтися рівномірності, видихаючи завжди однакова кількість повітря.
  •  Через три хвилини перейдіть до іншої вправи - спробуйте порикувати на різній гучності. Гарчання добре масажує і розвиває зв'язки, готуючи їх до повноцінного співу.
  •  І звичайно, в якості розспівування ви можете використовувати нотну октаву, виспівуючи різні склади по нотах - «а-о-у-і», «мі-ме-ма-мо-му», та інші. Для початку виспівувати кожен склад різко і уривчасто (в стакатто), а потім намагайтеся робити переходи між звуками плавними (в легато). Ці прості вправи допоможуть вам підготувати голос до співу без зайвого шкідливого впливу на голосові зв'язки.