Як розвинути почуття ритму.

Кожному музикантові крім знання музичної теорії, нотної грамоти і техніки гри на своєму інструменті, обов'язково потрібно володіти почуттям ритму . Ритм лежить в основі будь-якого музичного твору, і тільки вміння відчувати і відтворювати його в грі допоможе вам освоїти тонкощі музичної майстерності. Почуття ритму можна тренувати і виховувати - і для цього вам потрібно регулярно виконувати вправи, про які ви дізнаєтеся з цієї статті.
Інструкція
1
Основна вправа, яке повинно стати звичкою у музиканта - це гра з метрономом. Перший час вона може здатися вам складною, так як метроном закликатиме грати, не збиваючись з основного ритмічного малюнка.
2
З часом ви звикнете до метроному і не будете помічати його - і при цьому ваша ритміка істотно покращиться. Налаштування метронома можна міняти, збільшуючи або зменшуючи темп ритму , що дозволить вам ще більше удосконалювати свої навички.
3
Починайте тренуватися на повільних ритму х і поступово збільшуйте їх швидкість. Після часу почуття ритму з'явиться у вас всередині, і ви будете відчувати його при грі.
4
Не зациклюйтеся на якомусь одному ритмі - тренуйте різноманітні ритмічні малюнки. Знайдіть в інтернеті ритмічні вправи, пробуйте повторювати складні малюнки і розміри, знайдені у відомих музикантів.
5
Також вам буде корисно слухати більше музики, що відрізняється складною ритмічною структурою. Знайдіть записи визнаних і професійних музикантів і намагайтеся почерпнути з їхньої музики корисні навички для себе.
6
Граючи ті чи інші композиції, записуйте їх, а потім слухайте, щоб зрозуміти, наскільки ритмічно ваша гра звучить з боку. При записі не використовуйте ніяких гітарних ефектів - вони можуть порушити реальний ритм вашої гри.
7
І нарешті, тренувати почуття ритму не можна поодинці - обов'язково спілкуйтеся і грайте разом з іншими музикантами, а також спільно з ритм-секцією і ударною установкою.
8
Навчіться вливатися в ритм групової гри, підтримуючи його, чи не сповільнюючи і не прискорюючи. Досить скоро ви почнете відчувати загальний ритм і не будете збиватися з нього.