Як накреслити трикутник.

Розглянемо задачу побудови трикутника за умови, що відомі три його сторони або одна сторона і два кути.
Вам знадобиться
  • - циркуль
  • - лінійка
  • - транспортир
Інструкція
1
Припустимо, дано три сторони трикутника : a, b і с. Користуючись циркулем, нескладно побудувати трикутник з такими сторонами. Для початку виберемо найдовшу з цих сторін, нехай це буде сторона с, і накреслимо її. Потім встановимо розчин циркуля на величину іншого боку, наприклад сторони a, і накреслимо циркулем коло радіуса a з центром на одному з кінців боку c. Тепер встановимо розчин циркуля на величину сторони b і накреслити коло з центром на іншому кінці боку c. Радіус цієї окружності дорівнює b. З'єднаємо точку перетину кіл з центрами і отримаємо трикутник з шуканими сторонами.
2
Щоб накреслити трикутник із заданою стороною і двома прилеглими кутами, візьміть транспортир. Накресліть сторону зазначеної довжини. На краях її відкладіть транспортиром кути. На перетині сторін кутів отримайте третю вершину трикутника .
Зверніть увагу
Для сторін трикутника справедливо наступне твердження: сума довжин двох будь-яких сторін повинна бути більше третьою. Якщо це не виконується, то побудувати такий трикутник невозможно.Окружності в кроці 1 перетинаються в двох точках. Можна вибрати будь-яку, трикутники будуть рівними.
Геометричне побудова фігур відноситься до основних знань шкільного курсу геометрії. Крім практичного застосування, тут має значення розвиток просторової логіки. Саме тому побудова трикутника , як простий багатокутної фігури, с допомогою циркуля розглядається докладно. Циркуль - інструмент не тільки для побудови кола. Він дозволяє також відкласти рівні відрізки заданої довжини. Це і допоможе нам з його допомогою побудувати трикутник.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, циркуль
Інструкція
1
Візьміть будь листок паперу. У центрі аркуша поставте крапку. Це буде перша вершина A створюваного трикутника .
2
Розкрийте циркуль на відстань, точно відповідне необхідної стороні створюваного трикутника . Жорстко зафіксуйте ніжки циркуля в даному положенні.
3
Поставте голку циркуля в відзначену точку. Намалюйте ніжкою з грифелем дугу окружності отмеренного радіуса.
4
У будь-якому місці по окружності намальованої дуги поставте крапку. Це буде друга вершина B створюваного трикутника .
5
Аналогічним способом поставте ніжку на другу вершину. Проведіть ще одну окружність так, щоб вона припинялась з першою.
6
У точці перетину обох проведених дуг і знаходиться третя вершина C створюваного трикутника . Відзначте її на малюнку.
7
Отримавши всі три вершини, з'єднайте їх прямими лініями з допомогою будь-якій рівній поверхні (краще лінійки). Трикутник ABC побудований.