Як будувати баню.

Хіба можна порівняти справжню російську лазню навіть з самою модною і шикарно обробленою ванній? Якщо у вас є своя ділянка землі, можна побудувати на ньому власну лазню. Важливо уникнути помилок при її будівництві - тільки тоді буде можна по-справжньому оцінити її цілющу силу. Будувати лазню бажано під контролем фахівця. Господарю майбутньої парилки важливо засвоїти основні принципи "банного" будівництва.

Вам знадобиться

Точний план лазні консультація фахівця фундамент зі палями-опорами матеріал для зрубу; для внутрішньої обробки; дверей і вікон; даху піч-кам'янка лавки і полиці утеплювач вентиляція і світильники

Інструкція
1

Поставте міцний фундамент для лазні - це буде запорукою її довгої служби. Майданчик для нього необхідно звільнити від дерну і ретельно вирівняти. Вона повинна мати малопомітний ухил для стоку дощів і талого снігу. Намалюйте план фундаменту згідно з проектом баньки. Його ширина повинна дорівнювати товщині стін плюс ще близько 10 см. Для лазень зазвичай роблять фундамент стовпчастий - використовуються палі-опори, які встановлюють приблизно на 1,5 м в глибину.

2

Підберіть для основної будівлі лазні будівельний матеріал. Можете зводити стіни:

? з оциліндрованих колод. В цьому випадку ручні роботи при складанні зводяться до мінімуму. Оброблені колоди приганяють один до одного надзвичайно щільно, а зовнішній вигляд баньки виходить в народному стилі. ? За допомогою каркасно-щитових конструкцій (сендвіч-панелей). Виходить щось на зразок листкового пирога: між двома деревостружкових плит - мінеральна вата, яка зберігає тепло. ? Зручно збирати баню з профільованого бруса - все колоди легко підганяються під потрібний розмір. При цьому можна обійтися без додаткової обробки всередині і зовні лазні.

3

Розрахуйте внутрішнє планування та потрібні матеріали. Баня повинна мати хоча б три зони: передбанник, мийну і парилку. При можливості можна влаштувати також прихожки-тамбур і кімнату відпочинку. Враховуйте деякі прийняті стандарти: ? Передбанник повинен бути не менше 4 кв. метрів, з віконцем. Поставте широку лавку для відпочинку. Біля входу в лазню зробіть тамбур, щоб холод не проникав в парну. ? парильню краще зробити у формі квадрата, близько 7 кв. метрів. У неї повинна вести низька дверцята з високим порогом. ? Пічку поставте біля дверей в кут, не забудьте про полицях для тазів, мила та інших банних приладдя, а також для сидіння. ? Підлоги робіть дерев'яними, а для промивної зони допускається плитка.

4

Можете прокласти стелю і стіни алюмінієвою фольгою, щоб краще зберегти тепло. Їх утеплюють також мінеральною ватою, стіни ж - джутом. Після утеплення зробіть обшивку з сухої вагонки - осикової, липової або кедрової. Деревина цих дерев стійка до вологи і не нагрівається при великій температурі. Крім того, вона виділяє мало смоли, і не розповсюджує непотрібних запахів.

5

Робіть дах лазні з урахуванням місцевих погодних умов. У районах, де часто йдуть дощі і багато снігу, ухил повинен бути крутим; при регулярних рвучких вітрах - більш пологим. Кути скатів зазвичай розрізняють в залежності від використовуваних матеріалів. Приміром, жерсть - близько 20 градусів; шифер - 27; рулонний матеріал і дерен - 10-15 градусів. Фахівці рекомендують робити для лазні кроквяну двосхилий дах: власне крокви; накладки; стійки; обрешітки, а також покриття з дощок і круглого лісу.

6

Подбайте про правильне освітлення та вентиляції лазні. Вікно повинні бути приблизно 60х70 см, а світильники будете вибирати лише близько 25 ват, спеціальні для вологих приміщень. Для виходу випарів зверху прорубайте маленький отвір. Спеціальна вентиляція (оборот повітря - не менше 10 кубометрів на годину на людину) буде потрібно тільки в тому випадку, якщо парилка буде працювати більше 2 ч.