Як прясти шерсть.

Давно минули часи, коли жінки не уявляли свого повсякденного життя без прядки. Сучасні майстрині і в'язальниці найчастіше купують пряжу в магазинах, які пропонують великий асортимент пряжі різної товщини, фактури, кольорів і матеріалів. Проте, ручне прядіння вовни може стати цікавим способом провести вільний час. Навчившись прясти шерсть власними руками, ви зможете доторкнутися до старовинної рукодільної традиції, освоїти новий вид майстерності, а також отримати користь з непряденой вовни, що потрапила до вас у руки - наприклад, з вовни вівці або собаки.
Інструкція
1
Різна шерсть має різну фактуру, і перед тим, як почати прядіння, будь-яку шерсть потрібно заздалегідь підготувати. Суху шерсть ретельно переберіть, витягніть сміття і тріски. Після вилучення сміття розчешіть шерсть , використовуючи спеціальні щітки для розчісування непряденой вовни.
2
Розчісуйте майбутню пряжу невеликими порціями, поступово розплутуючи сбившиеся і заплутані фрагменти. Після того, як шерсть буде прочесати кілька разів, починайте процес прядіння, використовуючи довге веретено.
3
Лівою рукою наберіть із загальної маси невеликий клубок розчесаної вовни, а пальцями правої руки витягніть з кома невелике пасмо 10х4 см. У підстави пережміть пасмо пальцями лівої руки, а правою рукою перекрутите її за годинниковою стрілкою, утворивши тонкий шнур.
4
не перетягуйте кужіль, звертайтеся з нею акуратно, щоб не розірвати пасмо. Перекручуйте пасмо доти, поки не зрозумієте, що ступінь скрутки вже досить сильна. Скручену нитку зав'яжіть на нижньому кінці веретена і потім, утримуючи підставу закрученої нитки, витягніть з кома кудели ще одну пасмо такої ж ширини і довжини, як і першу.
5
Затисніть її біля основи пальцями, а правою рукою візьміть веретено і поставте його під невеликим кутом до робочої поверхні. Обертайте веретено за годинниковою стрілкою, тримаючи за верхній кінчик. Обертання повинні бути рівномірними і плавними. Крутите веретено, поки нова пасмо НЕ закрутиться так само міцно, як і перша.
6
спряденной нитка накручуйте на середню частину веретена. Продовжуйте витягати з куделі нові прядки і скручувати їх, обертаючи веретено, а коли кужіль закінчиться, візьміть новий ком і накладіть нову пасмо на стару, злегка підкрутивши.
7
Обмотавши веретено достатньою кількістю готової пряжі, зніміть нитки і змотайте їх в клубок.