Як поміняти квартиру.

Час від часу будь-яка людина може зіткнутися з необхідністю поміняти квартиру на іншу. Причини можуть бути різними, але завжди залишається питання - міняти квартиру самостійно або довіритися спеціалізованим структурам, які здійснюють операції у сфері нерухомості?
Інструкція
1
Самостійний обмін квартири - справа непроста, але цілком реальне. Для початку необхідно чітко засвоїти, яка послідовність дій при операціях з житлом, а також усвідомити, що вся відповідальність за результат лежатиме на вас.
2
Отже, з чого почати, якщо ви прийняли рішення обміняти своє житло? Почніть зі збору інформації. До ваших послуг спеціалізовані видання, які висвітлюють питання здійснення операцій з нерухомістю. Ще один варіант - скористатися відповідними інтернет-ресурсами. Відшукайте кілька квартир, схожих на вашу. Це дозволить з'ясувати приблизний розкид цін і зрозуміти, якими перевагами володіє ваша нерухомість на тлі інших.
3
Для того, щоб продати житло, буде потрібно дати про нього інформацію в тих же виданнях. Це, втім, не єдиний спосіб. Ви також можете розклеїти оголошення в підходящих місцях, розкласти листівки у поштові ящики і т.п. Основне правило - ваша пропозиція має виграшно виглядати на тлі інших. Робіть акцент на кращих властивостях вашої квартири.
4
Припустимо, що стали надходити відгуки на ваше оголошення. Почалися перегляди квартири. Будьте гранично обережні при спілкуванні з потенційними покупцями. Зрозуміло, не завжди вийде перевірити паспортні дані покупця, який прийшов прицінитися до вашій квартирі. Але деяку інформацію бажано постаратися зібрати вже в ході телефонної розмови.
5
Коли ви і потенційний покупець вашого житла визначилися з вибором, рекомендується укласти попередній договір із зазначенням суми грошей і термінів, в які ви продаєте свою квартиру . Цьому має передувати збір всіх необхідних документів.
6
Уважно поставтеся і до оцінки того житла, яке ви купуєте замість своєї квартири. У відповідних реєстраційних органах можна зажадати довідки про те, кому квартира належала раніше, про те, на підставі якого документа квартирою володів колишній господар. Не зайвою буде і довідка про те, коли і які угоди відбувалися з даним об'єктом нерухомості. Якщо таких угод виявилося багато і квартира встигла «погуляти по руках», то для вас це має стати тривожним дзвіночком.
7
Договір купівлі-продажу квартири припускає два варіанти: письмовий і завірений нотаріусом. Перша форма простіше, але пов'язана з ризиком. За нотаріальне завірення угоди доведеться платити, але цей варіант більш надійний і безпечний для вас. Пам'ятайте про те, що скупий платить двічі.
8
Це лише найзагальніші рекомендації з обміну своєї квартири. Безумовно, всю процедуру ви зможете пройти самостійно. Однак фахівці визнають, що нерідко після кількох невдалих спроб, пов'язаних з втратою часу, а іноді і грошей, люди, охочі обміняти свою квартиру , все ж віддають перевагу звернутися до професійних ріелторам. Висновки робіть самостійно.