Як розділити дріб на число.

Дроби мають практичне значення. Вони показують, на скільки частин ділиться якийсь об'єкт. І скільки таких частин береться до уваги. Наприклад, дріб 2/4 говорить про те, що кавун розділили на 4 частини. І 2 частини з 4-х забрали собі. Принесли 2/4 кавуна додому, а там гості - всього 17 осіб. Тому розділимо дріб 2/4 на число 17, щоб дізнатися, яка частина від цілого кавуна дістанеться кожному.
Інструкція
1
Спростіть дріб . І чисельник, і знаменник дробу 2/4 можна одночасно розділити на одне і те ж число - 2. Після скорочення отримуємо дріб 1/2. При цьому значення дробу не змінюється, хоча виглядає вона інакше (що 2/4 - пів-кавуна, що 1/2 - пів-кавуна). З нею і будемо працювати далі. Нехай вона називається "початкова дріб ", на відміну від числа, на яке будемо її ділити.
2
Уявіть число, на яке ділимо дріб , також у вигляді дробу. Наше число - 17. В знаменнику напишемо цифру 1, отримаємо дріб 17/1. Подібним чином можна представити у вигляді дробу будь-яке ціле число.
3
Поміняйте місцями чисельник і знаменник отриманої на 2-му кроці дроби. Замість 17/1 пишемо 1/17. Це називається "зворотна дріб ".
4
Помножте чисельник "початковою дроби" на чисельник "зворотної дроби" і запишіть це число в чисельник результату. Чисельник початковій дробу = 1, чисельник зворотної дроби = 1. Чисельник результату = 1 * 1 = 1.
5
Помножте знаменник "початковою дроби" на знаменник "зворотної дроби" і запишіть це число в знаменник результату. Знаменник початковій дробу = 2. Знаменник зворотної дроби = 17. Знаменник результату = 2 * 17 = 34.
6
Запишіть кінцевий результат. Дріб 1/2 розділити на число 17, одно 1/34. Таким чином, усім, хто знаходиться в будинку дісталася 1/34 частина від цілого кавуна.
Зверніть увагу
Здається, що не було ніякого поділу. На 4-му і 5-му кроці ми множили. Але дія множення відбувалося зі зворотним дробом. Тому результат є правильним.
Корисна порада
Якщо дріб треба розділити на неціле число, то його також представляйте у вигляді дробу. Наприклад, ділимо не так на число 17, а на число 17,28. У вигляді дробу воно буде виглядати як 1728/100. І далі йдемо по алгоритму з 3-го кроку.