Як нарізати трубу.

При ремонті водопроводу або при заміні його частини необхідно нарізати різьбу на водопровідній трубі. Зараз для цього продають безліч пристосувань від найпростіших до пристосувань сучасних електричних. Для рідкісного ремонту і нарізки труби від випадку до випадку підійде просто лерка. Головне щоб вона була з направляючою для того щоб трубу центрировать.
Інструкція
1
Закріпіть трубу для нарізки в лещатах. Якщо у вас немає лещат, то можна закріпити в прижимі. Зніміть з кінця труби, на якому ви збираєтеся зробити нарізку, фаску. Вона повинна бути шириною не менше 3 мм. Змастіть місце нарізки машинним маслом. Якщо машинного масла немає, то можна скористатися будь-яким рідким маслом.
2
Одягніть на закріплену трубу на місце нарізки напрямну. Можна накласти плашку, яку необхідно виставити під кутом 90 градусів.
3
Починайте обертати леркодержатель до нарізки виступів різьби.
4
Коли ви тільки починаєте нарізку і прокрутку, то прокручивайте спочатку по одному і тому ж місцю багато разів.
5
При нарізуванні на трубі останніх ниток потрібної вам довжини нарізки, нарізайте їх на меншу глибину, ніж початкові. Це допоможе більш надійно прикрутити труби. Тобто трубопровід буде краще замкнений.
6
Довжину різьби розрахуйте так, щоб вона була коротшою муфти наполовину. Це дозволить при під'єднанні загорнути різьбу повністю в муфту.
7
Скручуючи нарізану трубу необхідно використовувати стрічку ФУМ. Так як для того щоб вода не протікала і не сочилася в нарізаних місцях з'єднання її необхідно прикручувати з використанням стрічки.