Як зробити свій словник. Як робити зошит словникарів.

На практиці зустрічаються іноземні тексти з великою кількістю незнайомих слів. Не дуже ефективно постійно заглядати в словник . Справа йде куди швидше, якщо спочатку пробігтися по тексту і підкреслити олівцем все незнайомі слова. Потім виписати їх в словничок. І лише після цього приступати до читання тексту. Саморобний словник хороший тим, що накопичує фрази саме з вашої тематики.
Вам знадобиться
  • - загальна зошит
  • - фломастер
  • - ножиці
  • - лінійка
  • - олівець
Інструкція
1
Знайдіть відповідну для словника зошит. Для цього підрахуйте, скільки букв мається на алфавіті вивчається. Врахуйте, що не всі букви можуть включатися в словник . Наприклад, в російській мові для словника не потрібна буква "ь", адже з неї не починаються слова.Чтоби визначити кількість сторінок в зошиті, помножте число букв на 5. Таким чином, під кожну букву буде виділено 5 аркушів словника. Якщо вважаєте, що потрібно інше кількість, зробіть ваші розрахунки. До того ж, деякі літери є мало вживаними на початку слів і для них потрібно менше сторінок. Орієнтуйтеся на друкований словник .
2
Розріжте листи зразок алфавітній книжки. Подивіться, як влаштовані щоденники і виріжте з зошита непотрібні смужки. Відразу відзначайте початок кожної літери на аркушах простим олівцем, щоб не нарізати зайвого. В результаті з правого боку зошити будуть видні всі букви алфавіту.
3
Підпишіть фломастером всі букви. Олівцеві начерки зітріть, а фломастером напишіть букви акуратно. Ваша "алфавітна книжка" готова. Тепер на будь-яку букву в словнику можна перейти дуже швидко.
4
Розділіть кожну сторінку по вертикалі на 3 частини. У лівому стовпчику будете писати слово іноземною мовою, в середньому - транскрипцію, в правом стовпчику - переклад. Сторінки можна расчертить за допомогою лінійки і олівця. Ця робота займе кілька годин, зате словник буде готовий вам служити.
5
Підпишіть словник . На зовнішній або внутрішній стороні обкладинки вкажіть ваші координати. Якщо словник коли-небудь загубиться, вам його повернуть.
Зверніть увагу
При покупці зошити звертайте увагу на плетіння й обкладинку. Якщо палітурка пружинистий, то чи легко швидко перегортати сторінки в різних напрямках? Чи добре зроблені скоринки? Подумайте і про розмір словника. Будете ви використовувати його тільки вдома або носити з собою? Купуйте зошит відповідного розміру.
Корисна порада
Заплануйте в словнику якусь кількість порожніх сторінок. Можливо, вам захочеться писати там нові правила з підручника чи фрази однієї тематики.