Як фарбувати яйця на пасху.

Традиція фарбувати яйця на Великдень почалася з ранніх християнських часів. За однією з легенд, коли Марія Магдалина прийшла до імператора Тиберія, щоб повідомити йому про воскресіння Христа. Імператор, який в той момент снідав, вигукнув: "Так скоріше це яйце у мене в руці почервоніє, ніж таке станеться!" І яйце в його руці з білого стало червоним. Спочатку яйця фарбували тільки в червоний колір, щоб дотримати легенду, але поступово стали з'являтися все нові способи і кольори забарвлення. Сьогодні їх існує безліч, і всіма можна скористатися в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - цибулиння
  • - харчові барвники
  • - марля
  • - кольорові нитки
  • - кольорові клаптики тканини
  • - натуральні барвники: буряк, чорниця, морква
  • - зеленка
Інструкція
1
Традиційний спосіб фарбування яєць - за допомогою цибулиння. Зніміть лушпиння з півкіло або кіллограмм лука і варіть її в двох літрах води протягом півгодини. Потім остудіть вийшов червоно-бурий відвар і опустіть в нього яйця . Варіть їх в цибулинні до того як вода закипить і ще п'ять - десять хвилин після. Чим довше час варіння, тим темніше буде колір пасхальних яєчок. Як варіант, яйця можна обв'язати марлею і опустити в лушпиння цибулі, тоді крашанки вийдуть з мармуровим ефектом. Також для прикраси спробуйте прикласти до яйця маленький листочок петрушки і обмотати його марлею. Після варіння, коли розгорнете яйце, на ньому залишиться білий непрофарбовані відбиток листочка.
2
Якщо ви хочете, щоб фарбовані яйця вийшли різнокольоровими, спробуйте пофарбувати їх наступним способом. Обмотайте яйце різнокольоровими нитками або строкатими клаптиками тканини, яка добре линяє. Варіть в воді з додаванням невеликої кількості харчової соди протягом 10 хвилин. Потім обсушити крашанки і зніміть полинялі нитки або клаптики.
3
У продовольчих магазинах і супермаркетах ближче до Великодня продаються різноманітні набори для фарбування яєць в домашніх умовах. Скористайтеся ними. Дійте відповідно до інструкції на упаковці, і при цьому додавайте в воду для варіння трохи харчового оцту. Якщо придбати магазинні барвники ви не хочете або не можете, скористайтеся їх підручними замінниками. Наприклад, зеленкою, буряковим або морквяним соком, відваром з сушеної або свіжозамороженої чорниці і так далі.
Зверніть увагу
- Якщо ви занадто довго протримаєте яйця в барвнику, вони можуть забарвитися не тільки зовні, але і зсередини. Тому важливо використовувати тільки натуральні, безпечні матеріали для фарбування. - За традицією, яйця фарбують в Чистий четвер, тобто за три дні до Пасхи.
Корисна порада
- Після фарбування змастіть яйця рослинним маслом, це додасть їм блеск.- Якщо у вас є художні здібності, можете просто розфарбувати варене яйце фломастером або фарбами.