Як отримати відсоток. Як отримає відсоток з числа.

Відсоток - найпоширеніший науково-статистичний показник, що показує пайову частину якоїсь загальної сукупності явищ, предметів та їх характеристик. Не дивлячись на велику важливість, отримати відсоток від якогось відомого числа дуже легко. Для наочності можна привести приклад.
Інструкція
1
Наприклад, в селі живуть 1550 осіб. З них 117 осіб є пенсіонерами. Треба розрахувати, який відсоток від всього числа жителів є пенсіонерами. Вирішується ця задача в 2 дії: 1) Знаходиться, яке число жителів входить в 1% населення селища взагалі. 1550/100 = 15,5 осіб.
2
2) Тепер, знаючи, скільки людей перебувають в 1% числа всіх жителів села, можна дізнатися необхідний відсоток від числа цих людей: 117/15,5 = 7,55%. Кажучи іншими словами, з 1550 осіб 7,55% є пенсіонерами.
Відкриття вкладу - популярне рішення для того, щоб забезпечити збереження заощаджень і примножити їх. Прибутковість по вкладу залежить від встановлених по ньому відсотків, а також способу їх нарахування. Саме тому важливо вміти правильно їх розраховувати.
Вам знадобиться
  • Калькулятор.
Інструкція
1
Для розрахунку відсотків по вкладу уточніть яким чином відбувається нарахування. Так, вони можуть нараховуватися наприкінці терміну дії вкладу, щокварталу або щомісяця. Розрізняють також два види відсотків - прості і складні (з капіталізацією).
2
При нарахуванні простих відсотків вони з певною періодичністю, встановленою у договорі, перераховуються на окремий рахунок і не приєднуються до суми вкладу. Розрахувати їх досить просто. Для цього початкову суму вкладу помножте на річну ставку і на кількість днів, на який відкритий вклад. Потім отриману суму залишиться розділити на 100 і на кількість днів у році (365 або 366). Наприклад, вклад сумою 100 тис.р. відкритий на 90 днів зі ставкою 9.8% на рік. Прибутковість по вкладу становитиме 2416,4 р. (100 * 9,8 * 90/365/100). Якщо вклад відкривається на рік потрібно просто суму вкладу помножити на відсоток.
3
При вкладі з капіталізацією нараховані відсотки приєднуються до суми вкладу в терміни, які прописані в договорі. Найчастіше - щомісяця або щокварталу. Як правило, у вкладника є вибір - виробляти капіталізацію відсотків, або знімати прибутковість. Але за умови капіталізації збільшується сума вкладу, відповідно, зростають і нараховуються відсотки. Для розрахунку суми вкладу з урахуванням відсотків необхідно початкову суму вкладень помножити на річну ставку і на кількість днів, за якими банк проводить капіталізацію і розділити на кількість днів у році і на 100. Наприклад, при вкладі 100 тис.р. зі ставкою 9.8% з щомісячною капіталізацією відсотків сума відсотків за січень складе 832,3 р. (100 * 9,8 * 31/365). Виходить, що за лютий відсотки нараховуватимуться вже за сумою вкладу 100 832.3 р. Подальші розрахунки проводяться аналогічно. Якщо ви хочете розрахувати суму відсотків по вкладу за встановлений період необхідно початкову суму вкладу помножити на ((1 + річна процентна ставка * кількість днів/кількість днів у році/100) в ступені (число періодів нарахування відсотків - 1).
4
Якщо формули розрахунку дохідності представляються вам зайво складними, ви завжди можете звернутися до представника банків для надання вам докладної інформації. Також на сайтах більшості банків є калькулятор, що дозволяє в автоматичному режимі розрахувати нараховані відсотки на підставі заданих параметрів.
Зверніть увагу
Якщо відсоток за вкладом на 5% і більше перевищує ставку рефінансування ЦБ РФ, тоді доходи вкладників оподатковуються 35%.
Корисна порада
При однаковій процентній ставці вклади з капіталізацією забезпечують велику прибутковість. Це варто врахувати при виборі вкладу.