Як зробити вентилятор.

Останнім часом літо все частіше в населення асоціюється з аномальною спекою від якої нікуди дітися. Кожен рятується, як може: хтось встановлює кондиціонер, хтось купує підлоговий вентилятор. Але що робити, якщо фінансові можливості не дозволяють обзавестися настільки корисними влітку речами? Відповідь виходить сам собою - зробити вентилятор самостійно.

Кожен реалізує в життя дану думку по своєму, використовуючи різні вихідні матеріали. У цій статті буде розглянута одна з найбільш легкоосуществімих і простих конструкцій. Щоб не морочити голову проблемою безпосереднього виготовлення вентилятора пропоную простий варіант - купити не на підлогу (влітку він стоїть досить дорого), а виразний витяжний вентилятор, який використовується для ванних кімнат і т.д.Ето практично готове до застосування виріб, який залишається тільки закріпити і розібратися зі способом його електроживлення. В моєму випадку я використав як станини старий торшер. Зняв абажур - в підсумку залишилася вертикальна труба, закріплена на широкій опорі, що забезпечує стійкість конструкції. Для кріплення вентилятора до труби був виготовлений спеціальний хомут на базі затиску від ПВХ труби з гвинтом, що дозволяє переміщати вентилятор по вертикалі. Для ледачих людей може підійти і звичайний скотч, примотують двигун до опори. З електроживленням виявилося ще простіше - підключив до клем звичайний провід з вилкою і вимикачем від поламаного настільної лампи. У підсумку готова проста і надійна конструкція, яку не обов'язково вимикати кожного разу з розетки промислової мережі (220В). В принципі не обов'язково зупинятися на досягнутому. Можна поекспериментувати з витяжними вентиляторами різної продуктивності. Дивлячись на подібні хитрощі, один мій знайомий взагалі виготовив для себе цілу вентиляторну станину, розділивши двигуни вимикачами для того, щоб залежно від спеки регулювати силу обдування своєї кімнати. Зробити вентилятор по такому принципу виявилося зручніше, ніж купувати кондиціонер, а творчий підхід у вирішенні задачі дає можливість отримати, часом, найнесподіваніші результати.

Процесор, відеокарта та інші компоненти системного блоку виділяють велику кількість тепла, погіршуючи температурний мікроклімат всередині комп'ютера. В літній час це особливо актуально, так як спекотна погода може привести до перегріву компонентів комп'ютера і їх некоректної роботи. Тому багато користувачів замислюються про те, як цього уникнути. Найбільш простий і доступний спосіб - установка додаткового кулера всередині корпусу системного блоку.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - корпусний кулер;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Спочатку оберіть, який кулер ви будете ставити в корпус. Стандартні розміри корпусних кулерів 3,5 "і 5,25", але не завжди кулери обох форм-факторів підійдуть до вашого корпусу. Тому перед покупкою не полінуйтеся відкрити корпус комп'ютера і перевірити, якого розміру кулер можна поставити саме вам. Ставляться вони зазвичай на задню стінку корпусу, тому уважно перевірте відстань між кріпленнями в цьому місці.
2
Тепер, знаючи який форм-фактор вам потрібен, виберіть виробника і модель кулера . До цієї справи необхідно підходити обдумано: оптимально обраний кулер повинен поєднувати в собі доступну ціну, слабкий шум і хорошу ступінь охолодження. Інформація тут змінюється дуже швидко, тому краще вивчити в інтернеті відповідні тематичні форуми та інтернет-видання. Проте, зверніть увагу на те, що в цій ніші добре себе зарекомендували кулери від виробників Scythe або Noctua: вони поєднують в собі тиху роботу і високу якість охолодження.
3
Нарешті, вибравши і купивши корпусний кулер, можна приступити до його встановлення. Для цього в розібраний корпус на задню стінку системного блоку вставте кулер так, щоб отвори в ньому збігалися з кріпленнями. Лопаті кулера можуть бути звернені як всередину системного блоку, так і назовні. Закріпіть кулер гвинтами.
4
Тепер підключіть харчування до кулера. Дріт, що йде від кулера , вставте в маленький білий роз'єм на материнській платі, підписаний як Chassis Fan.
5
Для перевірки роботи кулера включите комп'ютер, не закриваючи кришку. Якщо він встановлений правильно, то його лопаті повинні закрутитися і відчуватиметься струм повітря. Якщо цього не спостерігається, перевірте контакти, спробуйте витягти і заново вставити дріт від кулера в роз'єм Chassis Fan. Після цього закрийте кришку системного блоку. На цьому процедура установка корпусного кулера завершена.